Karolína Mališová míří na světovou soutěž Miss Earth. (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Česká kráska Karolína Mališová se chystá na Miss Earth: V jakých šatech bude bojovat o titul?

Přípravy Karolíny Mališové (18) na mezinárodní soutěž Miss Earth, která se koná 5. prosince v rakouské Vídni, vrcholí. Důležitou součástí je i správný výběr šatů, které podtrhnou nejen krásu a osobnost, ale přibližují zemi, kterou finalistka zastupuje.

Karolína si do Vídně veze desatery společenské šaty, které pro ni připravilo duo návrhářek Jaroslavy a Dominiky Sedláčkových. Šaty jsou navrženy speciálně pro tuto soutěž, která má v zájmu ekologii a životní prostředí.

„Karolína má velice jemné, přesto výrazné rysy. Hledaly jsme způsob, jak přirozeně vyzdvihnout její ženskost a křehkost zároveň. Proto jsme se rozhodly pro něžné květy a růžovou barvu, která Karolíně a jejímu krémovému odstínu pleti velice sluší,“ říká Dominika Sedláčková s tím, že na korzetové šaty se širokou sukní bylo použito padesát metrů šifonu i tylu a nespočet ručně vyráběných kvítků. Cena takových šatů je 50 000 korun.

Jednou z disciplín na všech významných světových soutěžích krásy je i předvedení národního kostýmu. „Karolína bude oblečena do téměř neviditelných okvětních lístků v jemných odstínech růžové, modré a zelené. Šaty se skládají z průsvitného topu s dlouhým rukávem a bohatě vyhlížející sukně s rozparkem. Šaty jsou částečně ušity z recyklovaných materiálů, splňují tak zadání s ohledem na životní prostředí,“ vysvětlila návrhářka Marie Stará.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

4. 11. 2015 09:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.