(Zdroj: Česká televize ) 18x FOTO

Česká televize je neúnavná! Hned v lednu naservíruje kriminálku s Trojanem a Neužilem

Kriminální příběhy ze severních Čech za tuhé normalizace 80. let a příčiny vlastní rodinné tragédie v něm bude od ledna na české televizi rozplétat policista Filip Marvan (Václav Neužil) v detektivním seriálu Svět pod hlavou.

Herce Václava Neužila a Ivana Trojana na kriminálce severočeského oddělení SNB doplňují Jan Budař, Tomáš Jeřábek a Václav Kopta.

„ Hraji tam šéfa kriminálky severočeského oddělení SNB. Moji jedinou starostí je aby, se nikdo z nadřízených na mně nehněval a jsem tam docela hajzlík. Ale taková je role a jsem rád, že jsem nabídku na natáčení využil,“ řekl posledně jmenovaný na tiskové konferenci k seriálu.

Dále se v seriálu objeví Judit Bárdos, Kryštof Hádek, Michal Dalecký, Jan Cina, Marie Doležalová, Marek Daniel, David Máj, Marek Adamczyk, Igor Chmela, Alžběta Stanková, Jiří Šimek, Marek Pospíchal, Richard Němec, Tomáš Bambušek, Jitka Schneiderová, Ljuba Krbová, Jan Španbauer, Roman Zach, Roman Mrázik, Jana Plodková, Ladislav Hampl, Jiří Černý, Jano Sedal, Ondřej Malý, Jan Plouhar, Aneta Krejčíková, Robert Mikluš a další

Policista Filip Marvan se po autonehodě probudí v severočeském městě počátku osmdesátých let a stane se součástí týmu okresní kriminálky. Proč tu je? Jaký je jeho úkol? Co si má myslet o světě, kde příslušník Sboru národní bezpečnosti je autorita, které se za žádných okolností neodporuje, dnešní tuneláři patří ke zlaté mládeži a džíny jsou modla zpoza zadrátované hranice? A jak se dostane zpátky? Najde tu klíčový důkaz v případu, kvůli kterému ho srazilo auto? Dozví se, proč zemřel jeho otec? A co má poradit své dvacetileté matce, která právě zjistila, že je těhotná a jen on ví, že se jí narodí chlapec a bude se jmenovat Filip? Minisérie inspirovaná slavným seriálem BBC Life on Mars od producentů filmu Pouta a seriálu Případy 1. oddělení. 

Desetidílná kriminální série vznikla v koprodukci České televize, Bionautu a TV JoJ podle původního seriálu Life on Mars vyrobeného pro BBC společností Kudos Films and Television. Výroba seriálu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím Fondu kinematografie z programu filmových pobídek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

25. 11. 2016 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.