(Zdroj: Česká televize ) 90x FOTO

Česká televize - Piknik - film, z kterého mrazí

Chcete-li si odpočinout a zasmát se, pak se v neděli od 20.00 na televizi nedívejte. Pokud se budete chtít vrátit do minulosti a třeba se i trochu zamyslet, pak si určitě ČT zapněte. Na obrazovce „půjde“ film Piknik, autorů legendárního seriálu Zdivočelá země.

„Nemusel jsem si vymýšlet, tu dobu a hrůzy jsem prožil. Film vypráví o víkendovém výletu devíti kamarádů na místa, kde kdysi trávili roky svého života. Je v něm snad i kapka humoru a také napětí. Tímhle filmem jsme chtěli vzdát poctu politickým vězňům,“ nechal se slyšet Jiří Stránský, který spolu s režisérem Hynkem Bočanem byl spoluautorem scénáře.
„Natáčení Pikniku bylo skvělé. Sešla se tu výborná společnost herců mé generace a o legraci nebyla nouze. Přesto jsme, když padla klapka a spustila se kamera, velice dobře cítili a prožívali to, o čem hrajeme a v jaké je to době. Já jsem si krutost komunistického lágru nejvíce uvědomil, když nás všechny Hynek Bočan zavřel do tak zvaného bunkru. Bylo to děsivé a jsem si jist, že stejně deprimující pocity měli všichni,“ zavzpomínal herec Ladislav Trojan.
„Víte, byla to hrůzná doba, ale já jsem natáčení, až na pár výjimek, zase tolik neprožíval. Točily se, jak je běžné, záběry na přeskáčku, pak se film stříhal, přidávala se hudba. Divák vidí film v konečné podobě. Jako celek je Piknik určitě silný příběh a přiznávám, že i já si v kině občas popláču, realizace díla, je ale o něčem trochu jiném,“ uvedl Petr Nárožný.
Kromě dvojice zmíněných se v Pikniku představí i Luděk Munzar, Leopold Haverl, Oldřich Vlach, Petr Kostka, Jan Tříska a řada dalších skvělých herců.

18. 2. 2014 03:38 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.