Kateřina Kněžíková, Plácido Domingo (Zdroj: Pavel Hejný/Domingo Prague Mozart ) 8x FOTO

Českou sopranistku Kateřinu Kněžíkovou si vybral sám Plácido Domingo

Sám světoznámý tenorista, dirigent a taky proslulý svůdník Plácido Domingo (76) si vybral českou sopranistku a manželku ve světě dobře známého basbarytonisty Adama Plachetky (32), Kateřinu Kněžíkovou (34).

Ve světě je známá Domingova slabost pro mladé sopranistky, kterou mu jeho o šest let starší manželka Marta Orneles (82) po léta tolerovala. Je jeho druhou ženou, vzali se v roce 1962 a když Marta s Placidem poprvé otěhotněla, vzdala se kvůli rodině slibně rozjeté pěvecké kariéry. A to měla nádherný lyrický soprán! Porodila Plácidovi dva syny (jednoho má z prvního manželství, ženil se totiž v 16 letech) a vzorně se starala o rodinné zázemí. A dělala, že nevidí, neslyší a nad manželovými avantýrami zavírala oči. V posledních letech ho ale doprovází na takřka všech zahraničních cestách - byla s ním v Praze nejen v roce 2012, ale i letos v lednu a podle všeho se s ním k nám vrátí i během letošního října.

Čím krásná a nesmírně talentovaná mladá pěvkyně Kateřina Kněžíková Dominga okouzlila? Vybral si ji pro krátkodobý a nezávazný flirt nebo pro spolupráci?

Plácido Domingo si Kněžínkovou do dvou koncertních provedení Mozartovy opery Don Giovanni v pražském Stavovském divadle (27. a 29. 10. 2017), která bude dirigovat, vedle dnes světových hvězd operního nebe vzešlých z jeho soutěže Operalia, osobně vybral na konkursu v Praze 29. ledna 2017. Líbil se mu i barytonista Jiří Brückler. Sopranistce Kateřině Kněžíkové přísluší role Donny Elvíry a barytonista Jiří Brückler zazpívá roli Masetta.

Obě představení se uskuteční při příležitosti 230. výročí světové premiéry opery oper Don Giovanni, která se konala právě v pražském Stavovském divadle. Žádná jiná ze světových oper nemá tak úzký vztah k Praze jako právě Mozartova opera oper Don Giovanni. Autor ji psal přímo pro Prahu a 29. října 1787 ji při premiéře také osobně dirigoval.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

 

 

18. 5. 2017 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.