Slavnostní předání Českých lvů bude opět uvádět moderátorka Lucie Výborná. (Zdroj: Herminapress.cz )

Český lev nově ocení televizní tvorbu: Galavečer bude moderovat Lucie Výborná

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) na 23. ročníku výročních cen Český lev 5. března příštího roku poprvé ocení tři soutěžní kategorie v oblasti televizní tvorby.

Tvůrci mají nově možnost získat ocenění ve třech kategoriích – Nejlepší televizní film nebo minisérie, Nejlepší dramatický televizní seriál a Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál.

„Úroveň české televizní tvorby je velmi vysoká. Rozhodně si zaslouží být oceněná nejen diváckými cenami, ale také odborníky z řad filmových a televizních profesionálů. Jednotlivé snímky a seriály nejprve nominují televizní společnosti a až ve druhém kole je svým hlasováním hodnotí akademici,“ vysvětluje Tereza Rychnovská, výkonná ředitelka ČFTA.

Celkem 42 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů uvedených do distribuce v roce 2015 má šanci získat Českého lva. Nominovaní pro jednotlivé kategorie budou odtajněni 20. ledna 2016 během tiskové konference České filmové a televizní akademie.

Vyhlášení výsledků 23. ročníku se uskuteční v sobotu 5. března 2016 opět v pražském Rudolfinu. Režii ceremoniálu mají na starost Michael Čech s Janem Svěrákem. Režisérkou medailonků nominovaných je opět Tereza Kopáčová. Galavečer bude moderovat Lucie Výborná (46).

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 12. 2015 14:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.