(Zdroj: Herminapress.cz ) 75x FOTO

Českým Miss žluté kvítky sluší

České Miss se letos aktivně zapojily do podpory Českého dne proti rakovině, který mnozí znají jako Květinový den. Jedním ze sloganů Ligy proti rakovině, která letos již po osmnácté tuto akci pořádala, je „Tiká v každé rodině“.

A některé z dívek se skutečně s tímto závažným onemocněním setkaly ve svých rodinách. Dnes se Gabriela Franková, Tereza Skoumalová, Nikola Buranská, Gabriela Kratochvílová a Monika Leová proměnily v ambasadorky projektu a oslovily veřejnost okolí Václavského náměstí několik set kolemjdoucích, aby koupí žlutého kvítku lidé přispěli na prevenci, výzkum a podporu onkologických pacientů.

A jaká byla zkušenost některých z nich s oslovením veřejnosti v ulicích? Jak úspěšné byly v prodeji žlutých kvítků měsíčku lékařského?

Gabriela Franková, Česká Miss 2014: „Jsem ráda, že mohu být součástí pomoci druhým. Kytičky se prodávaly téměř samy. Jeden pán si jich koupil 14, nebo někteří nám za kytičku dali rovnou sto korun. Lidé za námi i sami přicházeli, aby přispěli. Byla jsem velice mile překvapena. Je to skvělá akce, lidé v ni mají důvěru, a proto je tak úspěšná. S rakovinou jsem se bohužel setkala v blízké rodině a je důležité, aby se lidé věnovali prevenci, pokud ta možnost je.“

Tereza Skoumalová, Česká Miss World 2014: „Doufám, že jsme dnes pomohly připomenout tento závažný problém alespoň pár lidem. Prodávání kytiček mě velice bavilo a odnáším si z něj i neuvěřitelný pocit, a to takový, že když jsem oslovila jednu starší milou dámu jestli si nechce zakoupit kytičku. Ona mi následně odpověděla, že moc ráda, že ona už svůj boj vyhrála. Že to má vše cenu. V tu chvíli mě zamrazilo a zároveň něco zahřálo a potěšilo u srdce”.

Nikola Buranská, Česká Miss Earth 2014: „Opravdu moc jsem si dnešní den užila i přes aprílové počasí. Jsem moc ráda, že jsem mohla pomoci alespoň prostřednictvím prodávání kytiček kolemjdoucím. Přispívali snad všichni, koho jsme oslovili. Minimální částka byla 20,- Kč, ale většina vždy ráda přispěla víc. Myslím, že v dnešní uspěchané době je dobře se alespoň jednou za rok zkusit pozastavit a popřemýšlet o prevenci proti této nemoci, protože nikdy si nemůžeme být jisti, ze se nám vyhne. Chci moc poděkovat celému organizačnímu týmu za milé pozvání, ráda se zúčastním i příště!“

Gabriela Kratochvílová, Česká Miss 2013: „Byla to pro mě radost, mohla jsem pomoci něčemu, co má podle mě smysl, každá kytička ho má.

S rakovinou v mém okolí bohužel zkušenost mám a už proto nad takovou pomocí vůbec neváhám a jsem naopak ráda, že můžu alespoň nějak pomoci”.

Monika Leová, Česká Miss Earth 2013: „Největší úspěch jsem měla u maminek. Musela jsem po hodině prodeje utíkat na vysílání Odpoledních zpráv a pár kytiček jsem nakoupila i do zásoby, abych je dala kolegům na Primě. Zjistila jsem ale, že už si je spousta z nich koupilo, tak teď máme na koleji aspoň kytičkovou nástěnku.

29. 5. 2014 22:42 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.