Národní klenoty II Ještěd (Zdroj: Česká televize ) 8x FOTO

Chcete tipy na výlet? Koukejte na Národní klenoty II - dokumentární cyklus o památkách

Národní klenoty II jsou pokračováním úspěšného dokumentárního cyklu z roku 2012, který představoval naše památky zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Ve druhé řadě cyklu se nyní tvůrci zaměřují na památky České republiky, které jsou k zápisu teprve navrhované. Indikativní seznam připravilo Ministerstvo kultury spolu se Státním ústavem památkové péče a z tohoto návrhu vychází i počet dílů druhé řady cyklu. Šestnácti unikátními, leckdy pozapomenutými příběhy míst, do nichž se od minulosti po dnešek zapisovala aktivita a um našich předků, bude opět provázet Miroslav Táborský.

„Diváci tak budou mít možnost nahlédnout z jiné perspektivy například na Ještěd, Terezín, Karlštejn či do Luhačovic. Ochuzeni nebudou ani o rozmanitou Prahu,“ popisuje kreativní producentka Martina Šantavá a herec – průvodce pořadem – Miroslav Táborský ji doplňuje:

„Některé naše památky jsem opravdu navštívil až díky Národním klenotům. Přiznám se, že to byl i jeden z důvodů, proč jsem práci na tomto cyklu přijal. Sám od sebe se člověk nevypraví tak snadno, ale spojení práce s poznáváním a potěšením je ideální.“

„Při přípravě druhé série cyklu Národní klenoty jsem myslel hlavně na pozitivní reakce u první série: Kolika divákům udělalo radost zjištění, nebo možná lépe ujištění, že naše země má zcela výjimečnou historii i ve světovém měřítku, a že na odkaz našich předků můžeme být všichni právem pyšní. A to přináší v této negativistické době do našich srdcí hrdost a radost. Anebo to jen vykouzlí úsměv na tváři,“ řekl producent Vít Bělohradský.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

19. 1. 2017 18:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.