Herec Petr Rychlý dojel do Thomayerovy nemocnice jako primář Čestmír Mázl z Ordinace v Růžové zahradě. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Chcete vědět, co dělá Petr Rychlý alias primář Mázl z Ordinace po šichtě?

Primář kamenické nemocnice Čestmír Mázl neboli herec Petr Rychlý (50) ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě, přijel navštívit kolegy lékaře do pražské Thomayerovy nemocnice. Ne ovšem na porodní nebo operační sál, ale do zdejší restaurační „osvěžovny“ s názvem Naše kavárna.

„Nepřišel jsem operovat, rodit ani nic konzultovat, dorazil jsem jako host a kmotr nového kalendáře, který si vymyslely a zrealizovaly za aktivní účasti fotografa zdejší vrchní sestry. A myslím si, že se vydařil. Já sám osobně si hned na místě koupím deset kousků, ať mají dámy počinek. Výtěžek z prodeje totiž půjde na podporu centra dobrovolnické péče, která zajišťuje psychosociální podporu pacientů a jejich příbuzných,“ vysvětli odborník na slovo vzatý, Petr Rychlý. A jak řekl, tak i udělal. Vytáhl peněženku a vysázel za kalendáře patřičný obnos. Jak prozradil, v nemocnicích je jako doma.

 „V té kamenické hraji velkého šéfa, tady s Tomayerovkou mám zkušenosti trošku jiné. Sem jsem jezdil navštěvovat režiséra, který ovlivnil moji hereckou kariéru a byl jím Luboš Pistorius, který ležel na plicním oddělení. Mám čtyři děti a všechny tu byly minimálně na prohlídkách, pak jsem tady několikrát i dával krev, no a teď sem jezdím jenom kafčo,“ doplnil.

Křtilo se, jak si to vyžaduje nemocniční řád ne alkoholickým ale naopak nealkoholickým šampusem. Krátce po slavnostním aktu se Petr Rychlý, stále ještě oděný v lékařském, odporoučel ke svému autu. 

„Mám po práci, takže hajdy domů péct vánoční cukroví. U nás právě teď na dobrotách maká celá rodina, tak nesmím chybět. Jsem totiž uznávaný ochutnávač a poradce a tyto role se mi velice zamlouvají,“ v letu ještě dodal Petr Rychlý, práskl dveřmi a byl tentam.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 12. 2015 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.