(Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Chcete získat Eduarda? Máte možnost! Karlínské divadlo rozjíždí nový projekt

Komunikace Hudebního divadla Karlín se školní a mladou generací nabírá na obrátkách. Na programu je muzikálová show určená pro školy a mladé diváky Jak se dělá muzikál a za pár dní se v produkci Pixa-Pro chystá uvedení dětského muzikálu Královna Kapeska. Nově se karlínské divadlo pouští do projektu Divadelní ceny Eduard, oslovující amatérské dětské soubory po celé republice.  

Soutěží se o nejlepší divadelní soubor, který vyberou porotci, mezi nimiž sedí například Iva Pazderková, Václav Noid Bárta, Ondřej Gregor Brzobohatý, ředitel HDK Egon Kulhánek, režisér Antonín Procházka a další divadelní odborníci.

Hvězdou poroty je zpěvačka Lucie Bílá, která uvedla: „Egon Kulhánek mě pořád na něco láká. V mých 17 letech mě lákal do své kapely, to nevyšlo. Pak mě nalákal do HDK na Carmen, to už klaplo. A nyní mě nalákal na Eduarda. Přijala jsem s povděkem, protože v karlínském divadle mám skvělé zázemí a vždycky mi vyšli vstříc. Mám co vracet.“

Pět až deset vybraných souborů dostane možnost si zahrát představení na nově vznikající Malé scéně Hudebního divadla Karlín a tři nejlepší si odnesou Cenu Eduard. Vítězný soubor navíc zahraje své představení na velkém jevišti Hudebního divadla Karlín při slavnostním galavečeru na podzim 2020.

A proč se cena jmenuje Eduard?

Pan Eduard Tichý se na konci 19. století úspěšně prosadil jako obchodník s uhlím, železnou rudou a dalšími komoditami. Při svých cestách do zahraničí se inspiroval slavným pražským kabaretem Folies Bergere a rozhodl se v Praze postavit divadlo. A Tak díky Eduardu Tichému byla postavena v roce 1881 nádherná divadelní budova, která dnes nese název Hudební divadlo Karlín.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz  

6. 11. 2019 11:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.