(Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Chinaski už mají padla! Ještě vydají novinku Není nám do pláče a přes léto nebudou makat

Kapela Chinaski se po úspěchu alba Rockfield vrací s jeho následovníkem Není nám do pláče (BrainZone). Nová nahrávka opět vznikala pod producentským dohledem zkušeného Grega Havera. Tentokrát ovšem muzikanti kolem frontmana Michala Malátného na několik písniček tým rozšířili o další posilu - producenta Stefana Skarbeka. S nimi nakonec postupně nahrávali v Austrálii, londýnských Dean Street Studios, na Novém Zélandě nebo v kalifornské poušti.

„Byla to po těch letech skvělá zkušenost. Přitom jsme zjistili, že víc než na studiu záleží na producentovi. Když Greg natáčel v českém Sonu, vznikla z toho taky světová nahrávka,“ říká zpěvák Michal Malátný. „Díky tomu, že jsme objeli kus světa a viděli, jak jinde lidi žijou, získali jsme určitý nadhled. Tady všichni pořád šermujou blbýma náladama a krizí, ale vlastně to není tak špatný. Proto ten název Není nám do pláče,“ dodává zpěvák, podle kterého je novinka zatím nejlepší nahrávkou kapely. „Bál jsem se, že po Rockfieldu nenatočíme lepší album. Ale podařilo se nám zúročit všechno, co jsme se za ta léta naučili a znovu jsme se posunuli. Navíc všechno šlo až podezřele lehce a bez trápení. Některé písničky vznikaly tak, že jsem napsal text a další den přišla hudba a za dva týdny jsme pak celou skladbu v poušti natočili,“ vysvětluje. 

Chinaski album pokřtí na podzimním turné, které svým titulárním partnerstvím zaštítí loterijní Sazka. Začne 24. října v Ostravě a skončí 16. listopadu v pražské O2 areně. Mezitím postupně dorazí i do Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Zlína, Jihlavy a Liberce. Vstupenky jsou k dostání v síti TicketLIVE. Kapela už na podzim avizovala, že do té doby nebude koncertovat a nevystoupí ani na letních festivalech. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 5. 2017 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.