(Zdroj: Herminapress.cz) 29x FOTO

Chlapi sobě! CD Pánský klub si pokřtili Dvořák, Korn, Suchý, Laufer, Kolář a další muzikanti a herci

Legendární čeští zpěváci a herci pokřtili v Theatro music clubu dvojalbum skladatele Tomáše Kympla s texty Tomáše Belka  s názvem Pánský klub. Jak už název napovídá, na cédéčku uslyšíte pouze hlasy pánů Josefa Dvořáka, Petra Jandy, Jiřího Korna, Honzy Jareše, Michaela Kocába, Petra Koláře, Jiřího Suchého, Jaroslava Satoranského a dalších mužských osobností. 

Jiří Suchý se prý ke spolupráci s Tomášem Kymplem dostal jako slepý k houslím „To mě jednou zavolal prezident herecké asociace Jiří Hromada a navezl mě do akce, o které jsem neměl žádnou představu. Jsem ale dobrodruh, tak jsem to zkusil. Za čtrnáct let mi bude sto let, proto jsem se pustil do žánru, který mi seděl před sedmdesáti lety. Prosím tedy posluchače o shovívavost. To, co jsem nazpíval, už se nedá odezpívat,“ použil pozměněný citát ke svému výkonu Jiří Suchý.

Petr Kolář navázal na spolupráci s Tomášem Kymplem po dlouhých dvaceti letech, kdy spolu oba pánové dělali desku. „Je to příjemný pocit křtít kamarádovi cédéčko. Mám radost i za Tomáše, protože on nedělá CD každý den. Je to velmi pracovitý člověk, hodně dělá pro zahraničí, je hodně šikovný pianista a skladatel,“ uvedl Petr Kolář a pokračoval, „tahle deska nás zase po dvaceti letech k sobě svedla. Těším se na případnou další spolupráci. Doufám, že to nebude trvat dalších dvacet let, to už bych tu taky nemusel být,“ smál se Petr Kolář.

Mezi kmotry nového alba Tomáše Kympla patřil i herec Jaroslav Satoranský. „Ozval se mi pan prezident Hromada a pak i pan Kympl, že mě někde slyšeli při takovém to hereckém zpívání. Jak to dopadlo, to nevím, Nazpíval jsem jednu písničku, kterou Tomáš Kympl zařadil do takové hudební koláže, tak sám jsem na to zvědavý,“ řekl herec Jaroslav Satoranský, který stále hraje v několika pražských divadlech a opět se pro něj píše role do seriálu Modrava.

Svoje nezastupitelné místo má na cédéčku nevidomý zpěvák Honza Jareš, který v Pánském klubu vystupuje jako partner českých pěveckých a hereckých legend a písničky z alba Pánský klub se stávají součástí jeho koncertního repertoáru. Podle Honzy Jareše není Pánský klub posledním počinem dua Kympl-Jareš. „Už nyní pracujeme na dalším, tentokrát výhradně mém albu s pracovním názvem Vidím to jinak,“ řekl Honza Jareš, první nevidomý student v historii Pražské konzervatoře. 

Přidanou hodnotou CD Pánská jízda je, že kupující přispívá částkou 50 korun Nadačnímu fondu FriendlyVox, který přináší unikátní metodu zpřístupnění internetu lidem se zrakovým postižením.

 

 Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 12. 2017 10:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín