(Zdroj: Dialog Jessenius ) 6x FOTO

Citlivé ruce Petry Hapkové osahávaly prsa.

Pražské nákupní centrum Fénix se po roce opět stalo místem, kde se ženy a dívky mohou naučit samovyšetření prsu. Jeho správný postup si zde vyzkoušela i Petra Hapková, dcera hudebního skladatele Petra Hapky.
Edukativní stánek obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius se 26. května po roce vrátil do nákupního centra Fénix. Jednou z prvních žen, která zde prošla „školením“, byla i Petra Hapková, která se rozhodla jít příkladem ostatním ženám protože, ve svém okolí se s rakovinou setkává často a už v minulosti s ní měla nepříjemnou zkušenost. „V osmnácti letech onemocněl můj první přítel a já jsem stála při něm a podporovala ho,“ říká Petra Hapková a doplňuje: „Teď když právě léčbou rakoviny prsu prochází moje blízká kamarádka a toto téma se mě opět citlivě dotýká, jsem se chtěla dozvědět co nejvíc informací.“  
Stejně jako Petra si na speciálním fantomu mohou i ostatní ženy ve Fénixu vyzkoušet, jak se samovyšetření provádí a také jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří. Praktické zkušenosti i užitečné rady od odborníků zde získají denně od 11. do 19. hodiny, až do 7. června. 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.comaplausin

28. 5. 2015 13:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.