(Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Co dělá obávaný kritik Rejžek po šedesátce? To neuhodnete!

Popíjelo se moravské víno, bílé i červené, k zakousnutí byla parmská šunka, paštika nebo olivy a vůbec se nedbalo na varování ministra zdravotnictví o škodlivosti kouření. Prostě probíhala neformální párty k vydání knížky Jak tohle vůbec můžete otisknout! známého hudebního publicisty Jana Rejžka.

Souborné vydání hudebních kritik, recenzí a rozhovorů publicisty Jana Rejžka představili v pražském Café Jericho. Rejžek se proslavil mnohdy nekompromisními recenzemi v tehdejším populárním měsíčníku Melodie. Dovedl pohladit, ale i pořádně ztrhat, ale většina jeho postřehů byla přece jen kladná.

„Je to těžká kniha, má skoro 900 stran, ale čtení je to lehké. Nakladatel vydal souborně moje hudební kritiky, recenze a rozhovory s muzikanty a zpěváky, které jsem publikoval v letech 1974 až 1993. A přiznávám, že se občas sám musím do té knížky podívat, abych si osvěžil paměť, o čem všem a o kom všem jsem psal,“ řekl na párty Rejžek.

A co dělá teď, když se mu před více než rokem přehoupla šedesátka?

„No, rozhodně nezahálím. Píšu sloupky do Lidových novin a oživil jsem po pětadvaceti letech poslechové pořady v hudebních klubech a literárních kavárnách a jsem také diskžokej. Je to parádní věc a hlavně na venkově si to považují. Přijde totiž místní honorace, a to myslím v dobrém slova smyslu, pouštíme si muziku, bavíme se. Je to fajn, mě to nabíjí, protože z 99 procent jsou to strašně fajn lidi, kteří se snaží i v menších podmínkách pěstovat kulturu,“ dodal Jan Rejžek a šel se přivítat a pak i lehce zapreludovat se svým kamarádem, písničkářem a skladatelem Jiřím Dědečkem.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

10. 6. 2015 16:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.