Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Daniela Kolářová (Zdroj: Herminapress.cz ) 20x FOTO

Co dělá v důchodu Viktor Preiss? Krmit racky ho určitě neuvidíte

V červnu odehrál Viktor Preiss své poslední představení v Divadle na Vinohradech, kterému byl mimochodem věrný třiatřicet let a odešel do důchodu. Tohle slovo, je ovšem v životě oblíbeného herce pojmem velice relativním. Bez práce a svého kumštýřského koníčka prostě nemůže být.

„Je to tak. Docela se to teď hezky schází. V televizi mám pár příležitostí, takže určitě nebudu zahálet a moc se na to těším. Jsou to díla, která splňují takový ten správný dramatický žánr, neboli krátce řečeno detektivky a moje role se v nich v různých podobách obměňují. Takže jednou jsem vyšetřovatel, podruhé zločinec. Pestré změny, co říkáte? A mimochodem, záporáky hraju rád. Je totiž nezbytné vyvinout větší úsilí, abyste je věrohodně ztvárnili. Oni musí mít motiv, proč třeba sklouzli na šikmou plochu, a to musíte divákovi předestřít. Klaďas je od přírody klaďas, takže je jednodušší jím být,“ nechal se slyšet Preiss.

Na jaře bude oblíbenému herci sedmdesát let. Jen málokdo by mu to ale hádal. Je v pohodě a nešetří úsměvy.

„No, přiznejme si, že každý věk má své limity, ale když děláte, a děláte navíc to, co máte rád, nesledujete, jak ubíhají léta. Chodit krmit racky nebo nadávat na cokoli to pro mě není a doufám, že ani nikdy nebude,“ dodal Viktor Preiss, kterého jsme zastihli ve Studiu 1 Českého rozhlasu, kde převzal cenu za druhé místo ve 20. ročníku ankety Neviditelný herec, tedy ocenění, které je udíleno za nejoblíbenější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu.

Vítězem mužské kategorie ankety se stal Norbert Lichý. Mezi ženami si prvenství odnesla Taťjana Medvecká, druhá skončila Daniela Kolářová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

10. 10. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.