(Zdroj: Herminapress.cz ) 45x FOTO

Co popřáli Karel Gott , Jitka Zelenková a Monika Absolonová Karlu Štědrému k osmdesátce?

 Na oslavách osmdesátin Karla Štědrého v Divadle Hybernia prostě nemohl chybět Karel Gott. Zazpíval jubilantovu oblíbenou písničku, Když jsem já byl tenkrát kluk, popřál a samozřejmě i zavzpomínal. „Nevím, čím to je, ale vždycky, když jsem se Karla Štědrého ptal, jakou moji píseň má nejraději, řekl, že právě onu zmíněnou. Ne, nikdy neuvedl jinou, asi opravdu to byla srdeční skladba. Víte, my máme dost propojené cesty. Prožili jsme spolu mnoho let a okamžiků a známe se určitě nejdéle z gratulantů, kteří jsou tu. Měl jsi, Karle, drobný věkový náskok předem mnou a já jsem k Tobě vzhlížel. Prožili jsme si hodně dobrého, v šedesátých letech spolupracovali s vynikajícími orchestry a často se na koncertech potkávali. Byla to dobrá léta. A co máme společného teď? Kromě muziky bereme zřejmě i stejné prášky, hrst ráno a druhou večer,“ se smíchem uvedl Karel Gott.

Velice ráda přišla popřát a zazpívat Karlu Štědrému Jitka Zelenková. „Karla znám z Divadla Rokoko, když jsem tam kdysi nastoupila hned po maturitě coby pěvecký talent. On byl můj skvělý kolega. A řeknu přesně, že to bylo v roce 1968, takže se známe téměř padesát let. A rozuměli jsme si ve všem, nejen v muzice, oba jsme byli členy klubu Amfora, takže třeba i ve sportu a hlavně jsme byli, jsme a budeme přáteli a kolegy a proto já tu nechybím,“ řekla Zelenková.

Na jevišti se vystřídala řada známých osobností, převážně dříve narozených. Do téhle squadry se zapojila ale i Monika Absolonová, přestože je jí o čtyřicet let méně, než bylo oslavenci. „Já jsem od mala sledovala české písničky. Znala jsem všechny zpěváky a tedy samozřejmě i Karla Štědrého a od té doby, co jsme se potkali osobně, tak ho mám hrozně ráda a i on, pevně věřím, má stejně rád mě. A je to strašně hezké, když Tě taková legenda podporuje. A to on dělá. Dokonce na mě chodili s manželkou do divadla a od něj speciálně jsem vždycky slýchala ty nejhezčí pochvaly. A vážila a vážím si jich od takového profíka a bezvadného chlapa a zpěváka. Jediné, co mě překvapuje je to, že je mu osmdesát. Nebo mu spletli věk na matrice? Kdoví, ale v každém případě mu přeji vše nej, nej, nej a ať se mu pořád daří,“ svěřila se Monika Absolonová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 4. 2017 09:49 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.