(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Co vařil své dceři Petr Hapka? Skladatelova dcera prozradila, jaký byl Hapka táta!

Zpěvačka a dcera zesnulého skladatele Petra Hapky se po smrti svého otce nestáhla do ústraní. Naopak, daří se jí skvěle a ještě o ní uslyšíme. S manželem se přišla coby porotkyně podívat na soutěž celebrit ve vaření gulášů. Byl Hapka starostlivý otec nebo krmil svoji dceru donáškou z reasturací?

„Mou specialitou je italská kuchyně, protože jsem v Itálii vyrůstala. Vařím i guláš, ale po Italsku, ten Český moc neumím. Italové dávají jiné koření a bylinky. Dřív jsem vařila i tátovi, i když on sám si jako chlap taky uvařit uměl. Dělal plátky vepřové panenky na cibulce v troubě. A fakt to skvěle, to dělám dodnes,“ rozvzpomínala se Petra Hapková v Tančící kuchyni, kde se celá charitativní akce ve prospěch Konta bariéry odehrávala. Hapková říká, že mediální humbuk po smrti otce ji nijak nepoznamenal. „Člověk se to musí naučit buď ignorovat nebo přijmout. Já pořád zpívám a vypadá to, že konečně bude první deska. Překvapivě to budou šansony. Ty zpívám právě poslední půlrok. Mám pocit, že jsem k nim musela najít cestu a v sobě ty potřebné emoce,“ míní Hapková.

Konta bariéry přišel podpořit i další potomek slavné osobnosti, Jiří Werich Petrášek. Svou postavou otce velmi připomíná a otevřeně přiznává, že má rád jídlo. „Chutnají mi taková dietní jídla, jako je svíčková nebo bůček se zelím. Je to znát na mé postavě. Toho guláše se nemůžu dočkat,“ obcházel Werich junior mlsně soutěžní kotlíky. Právě nadváha byla jedna z nemocí, se kterou se jeho otec dlouhá léta potýkal. „On byl sice větší, ale byl stejně rozložitý. Krev není voda, takže něco málo jsem asi podědil. Mám figuru, mám humor, během příštích dvaceti let se dostaví i ta moudrost,“ krčil rameny Jiří. Rod Werichů se dál rozrůstá a s největší pravděpodobností půjdou ve stopách svého slavného předka. „Mám dvě malé vnučky, z níchž jedna už byla ve svých dvou letech v novinách. Má ten typický Werichovský ksichtík, takže si myslíme, že se neztratí. Je předurčena pro hereckou dráhu,“ míní Werich junior.

Dalším synem slavného otce na akci byl Josef Vágner. Ten byl však v roli soutěžícího a vařil proto jako o život pro porotu guláš. Dařilo se mu a od plotny neutekl jako Anife, která těsně před velkým finále opustila svého spoluhráče a z Tančícího domu popuzená utekla. „Vaření mě baví. Když jsem se před pár lety odstěhoval od rodičů, s kamarády jsme zjistili, že nás už nebaví stravování po hospodách. Asi stárneme nebo co. Radši se sejdeme, vždycky u někoho doma, a děláme si takové naše vlastní Prostřeno,“ vyprávěl Vágner, zatímco drtil česnek. „To mi vyhovuje, když si vařím pro sebe, udělám toho tolik, že to jím ještě týden,“ dodal se smíchem Vágner.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

 

1. 5. 2015 14:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.