(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Co věnoval Gott Hybšovi k jubileu? Přečtěte si!

„S Václavem Hybšem jsem spolupracoval velice rád a s velkou chutí. Je to člověk, muzikant a dirigent, který byl vždy plný nápadů a vynalézavosti ve své práci. Mnohokrát jsme se sešli při koncertech i natáčení v televizi nebo rozhlase a vždy to bylo velice příjemné setkání a jsem šťastný, že patří mezi mé dobré přátele,“ vyznal se zpěvák Karel Gott na včerejších oslavách osmdesátin Václava Hybše na Žofíně.

Oslavenci nejen zazpíval, ale přinesl i jeden hmotný dárek. Věnoval mu pozlacenou dirigentskou taktovku. „Tak to je třetí vzácný kousek do mé minisbírky. Jednu taktovku mám po tatínkovi, druhou po ruském hudebním skladateli a také dirigentu Petru Iljiči Čajkovském, kterou pro mne v jednom muzeu před lety „sehnali“ kamarádi z orchestru, a tahle je třetí, pro mě neméně významná,“ uvedl s úsměvem Václav Hybš.

S gratulací přišel i kolega a konkurent Felix Slováček. „Nemluvme o konkurenci. S Václavem jsme byli a zůstaneme přáteli. Jeden druhého jsme respektovali a uznávali a o nějaké přehnané řevnivosti nemůže být řeč. Navíc jsme každý preferovali trochu odlišný hudební žánr. Já jsem měl blíže k jazzové a swingové muzice, on tíhnul k taneční a populární. Takže žádní konkurenti, ale kamarádi,“ vysvětlil Felix Slováček.

Spolupráci s Hybšem si pochvalovali všichni umělci, kteří mu přišli na žofínský slavnostní koncert poblahopřát. „Na Václavovi je vidět, že věk není měřítko. Je to pořád pan hudebník a dirigent a jsem ráda, že nás mnohokrát cesty svedly při práci. Díky jeho chuti, invenci a takové člověčině mám pocit, že přibývající roky jsou jen číslice, když člověk dělá to, co umí a má rád,“ za všechny umělce asi nejlépe vyjádřila Petra Janů.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

3. 6. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.