You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) 8x FOTO VIDEO

Csáková nahradila Černochovou. Kapela Tibet vysílá klip ze svého nejvýpravnějšího projektu

Brněnská poprocková kapela Tibet chystá na letošní léto nejvýpravnější počin ve své historii. Muzikanti v červenci vydají koncepční album Para.světy, které doplní komiks v tištěné podobě, ale i v interaktivní on-line verzi z pera Tomáše Kučerovského. 

To, o čem je komiksové téma tvořící jednolitý příběh se skladbami nahrávky, chtějí nechat hudebníci zatím pod pokličkou. S předstihem však vydávají první ochutnávkový singl a videoklip Chladná, ve kterém si pěvecký dialog rozdělil frontman Tibetu Jiří Sekerák se zpěvačkou Ilonou Csákovou.   

„Přestože Para.světy budou koncepčním albem s příběhem, na samotných písničkách to posluchač na první poslech nebude znát. Každá skladba funguje i s vlastním kontextem zcela samostatně,“ říká zpěvák Jiří Sekerák, a platí to podle něj i o aktuálním singlu Chladná. Pro jeho videoklip napsal scénář a jednotlivé výjevy dokonce sám nakreslil. Animátor pak už jen obrázky rozhýbal. „Měl jsem to v hlavě celé od začátku. Stačilo vzít tužku a papír a všechno už jenom nakreslit“.  

Stejně jako na předchozím albu Robinsonaut, kde si s Tibetem vystřihla úspěšný duet zpěvačka Tereza Černochová, vsadili hudebníci na zpěvačku i tentokrát. „Volba Ilony Csákové byla od začátku jasná. Je to úžasná zpěvačka a navíc bydlí stejně jako my v Brně a muzikanti, se kterými hraje, jsou naši kamarádi,“ popisuje baskytarista Tibetu Jiří Štefl.

Csáková podle svých slov neváhala ani minutu. „Písnička se mi líbila a lákalo mě i spojení s dobrou klubovou kapelou. Natáčení bylo skvělé, střihli jsme to napoprvé, věřím, že se to lidem bude líbit, jako mně,“ říká Csáková. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

 

27. 6. 2016 15:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.