(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Čvančarová: Život se s nikým nemazlí. Ani se mnou

Nejen legrácky přináší život, někdy připraví i docela dramatické chvíle. A ty nemusíme prožívat osobně, ale třeba prostřednictvím herců na jevišti. A přesně jeden takový příběh nabídne na své Letní scéně Divadlo Ungelt.

„16. června bude mít u nás premiéru psychologické drama slavného amerického autora Tennesseeho Williamse Království boží na zemi. Já jsem ho viděl v roce 1969 coby mladík a okamžitě mě zaujalo. Později, po zakotvení u divadla jsem si občas na tohle dílo vzpomněl, ale nedal jsem dohromady tu správnou hereckou partu. Podařilo se to letos a jsem rád, i když půjdeme možná malinko do rizika, že tohle představení nabídneme na Letní scéně divákům,“ vysvětlil umělecký ředitel Divadla Ungelt Milan Hein.

Před 46 lety viděl zmíněnou inscenaci na Komorní scéně Městských divadel pražských s Irenou Kačírkovou, Petrem Kostkou a Františkem Němcem. „Tehdy to byla velká paráda a já jsem přesvědčen, že i naše současné herecké trio, Jitka Čvančarová, Martin Hofmann a Ondřej Novák, diváky zaujme stejně,“ doplnil Hein.

„Já jsem tohle dílo před tím neznala, ale na nabídku zahrát si v něm jsem kývla bez dlouhého přemýšlení. Divadlo Ungelt uvádí hry, které jdou pod kůži, jsou o něčem a nutí diváky přemýšlet. A to mi vyhovuje, takové kusy mám ráda, protože život nepřináší jen úsměvy,“ uvedla Jitka Čvančarová, která se na premiéru velice těší. 

„Víte člověk se potřebuje nejen zasmát, ale i zamyslet. A to mu Království boží na zemi splní vrchovatou měrou. Když jsem si přečetla scénář, byla jsem nadšená a osobně věřím, že spokojeni budou i ti, kteří na Letní scénu zavítají,“ dodala oblíbená herečka.

Kromě zmíněného dramatu se na letním jevišti představí i loňský hit, a to Kurtizána s Chantal Poullain, Reginou Rázlovou a Igorem Ozorovičem a také komorní muzikál Touha jménem Einodis, v němž hlavní role hrají Marta Kubišová a Aneta Langerová.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

3. 6. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.