Tomáš Verner, Martin Hladík, Marek Dědík, Michaela Svobodová (Zdroj: Archiv Czech Dance Tour ) 3x FOTO

Czech Dance Tour 2017: Roztančíme Česko: Do poroty zasedne krasobruslař Tomáš Verner a tanečník Marek Dědík

Dvanáct tanečních dnů, třináct disciplín, osm měst, choreografie ve stylu street dance, disco, show i artového tance, tituly mistrů Čech, Moravy i celé České republiky, to je ve zkratce nová soutěž tanečních skupin Czech Dance Tour 2017, která na jaře zavítá do českých a moravských měst. Do finálové poroty usedne i český olympionik a krasobruslař - Tomáš Verner.

„Držím palce všem tanečníkům, choreografům a trenérům, co ročně protančí stovky párů tenisek nebo střevíčků, ať na soutěži předvedou to nejlepší, co natrénovali. Tanec a krasobruslení mají k sobě velmi blízko, jsou sportem i uměním zároveň. Vybírat nejlepší protagonisty proto není o číslech na stopkách nebo o metrech v doskočišti, ale i o „drajvu“ tanečníků a o tom, jak vnímají hudbu a choregrafii společně.“

Oblíbenost tance v Česku vzrůstá a než začnete tančit, pak svůj první krok můžete uskutečnit třeba i jako divák taneční soutěže. Budete mít hned lepší představu, který styl vaší taneční duši imponuje. Třeba zjistíte, že jste zrození pro cheerleaders nebo, že disco není až takové retro.

Jak říká další porotce soutěže Marek Dědík, několikanásobný mistr České i Slovenské republiky v latinskoamerických tancích: „Tanec není o věku, ale o sebevyjádření. A to naprosto přirozeném, tak jako tlukot srdce, prostě rytmus, který v proudí jako krev celým tělem. To mne imponuje celou mou taneční kariéru.“ 

Právě rytmus, ale také energie a chuť vítězit patří k hodnotám sportovního tanečního umění i celé letošní Czech Dance Tour 2017. Túra napříč Českem startuje 18. března v Plzni a na konci května vrcholí vyhlášením nejlepších protagonistů moderních tanečních stylů. Na dvoudenní finále se tanečníci sjedou 20. a 21. 5. do hlavního města Prahy.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

6. 3. 2017 18:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.