Dagmar Patrasová, Helena Váňová, Magda Reifová (Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Dáda a její neposlušné tenisky. To není pohádka

Dáda Patrasová byla včera jednou z kmoter nové pohádkové knížky Heleny Váňové Pohádkový pokojíček. Dáma, kterou děti milují, nesměla prostě v restauraci Art Food Had na křtu chybět. V mnoha příbězích pro malé diváky hrála, díky manželovi si v nedávné době i řadu „pohádek“ i vyslechla, takže byla kmotrou na svém místě.

„Je to tak. Pohádky mne provázejí skoro celý život a vždycky jsem je měla ráda. Až samozřejmě na některé…takže bych třeba mohla mít i inspiraci nějakou napsat. Zatím jsem o tom ale vážně nepřemýšlela stát se literátkou, v současné době bych ani neměla čas. Ale do budoucna, kdoví,“ nechala se slyšet Patrasová.

Další kmotr, zpěvák Jakub Smolík, dorazil s manželkou, synem Kubíčkem a dcerou Petruškou, sice dojímá dospěláky svými písničkami na koncertech, ale podobně si vede i jako taťka a doma je prý skvělým vypravěčem. Knihu také nechystá, ale podle názoru svých ratolestí si umí vymýšlet příběhy, které jsou tak trochu ze života a tedy plné dobrodružství.

„Inspiruji se českou klasikou, ale pohádky si upravuji, aby nebyly stereotypní. Samozřejmě vždycky vítězí dobro, což je základ. Když se rozpovídám většinou dojdu k závěru, který i mě samotného občas překvapí. Dětem se to ale líbí, takže nečtu, ale vyprávím. Třeba když jsem se vrátil po operaci kolene z nemocnice dal jsem dohromady Doktorskou pohádku. A sklidila úspěch,“ s úsměvem prozradil Smolík.

Kmotrovství novinky se zhostila i herečka Magda Reifová. Ta na rozdíl, od zmíněných kmotrů bude v dohledné době následovat Helenu Váňovou. V druhé polovině roku totiž i jí vyjde pohádková knížka. „Tenhle titul, který jsme pokřtily znám a příběhy určitě děti zaujmou. Doufám, že i moje prvotina se bude líbit,“ řekla Reifová a dílku kolegyně popřála hodně malých spokojených čtenářů.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 6. 2016 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.