Herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Dáda bude slavit! Řekli byste do ní, že bude mít na krku šedesátku?

Dagmar Patrasová, která letos slaví šedesátiny, si dala dárek. Pokřtí svoje nové 3CD Best Of Dáda, převezme platinovou desku a následně se setká se svými příznivci.  to všechno 20. dubna v Supraphon musicpointu na Jungmannově náměstí. Zároveň oblíbená Dáda oslaví 30. výročí od nahrání první desky pro děti.

Sestava 3CD Best Of Dáda vysvětluje fakt, proč se Dagmar Patrasová stala tak oblíbenou interpretkou písniček pro děti. Psali pro ni skvělí autoři jako Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Ivan Mládek nebo Michael Kocáb, Ondřej Suchý či Jiří Suchý. Písničky byly vždy dobře aranžované a hrané kvalitními orchestry. Především však Dagmar Patrasová dokázala děti zaujmout svým milým a laskavým hlasem, hravostí a žertovným stylem zpěvu. Ondřej Suchý v doprovodném textu nového 3CD upozorňuje na důležitý fakt: „ Dagmar Patrasová by byla dobrá herečka a zpěvačka pro dospělé, ale nebyla by jedinečná. Jedinečnou se stala teprve svým na děti zaměřeným písňovým repertoárem.“ 

Dětským idolem se Patrasová stala ihned po vydání svého dnes již multi-platinového alba Pasu, pasu písničky, jež vyšlo v roce 1987.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 4. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.