(Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Další ocenění pro Hanu Maciuchovou! Tentokrát za audioknihy

Respektovaná herečka Hana Maciuchová převezme ocenění za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova během slavnostního vyhlášení (12. května) výročních Cen Asociace vydavatelů audioknih O2 Audiokniha roku. „Jsem velmi mile překvapena,“ říká herečka, která namluvila nesčetně audioknih a za svůj působivý hlas a nezaměnitelný herecký projev za mikrofonem se opakovaně stala držitelkou ceny Neviditelný herec.  Na otázku, jak vlastně je těžká disciplína namluvit knihu, odpovídá: „Radostně těžká. Nejde jen o to knihu přečíst. Svým způsobem je to má něžná interpretace textu.“  

Asociace vydavatelů audioknih udělí letos již počtvrté ceny nejlepším loňským audioknihám v rámci ankety O2 Audiokniha roku. V deseti kategoriích se utká celkem 77 přihlášených titulů od 18 vydavatelů.   

Hlasovat o nejlepší audioknihu roku bude sedmnáctičlenná odborná porota i veřejnost. Cena posluchačů byla vyhlášena 3. dubna a čtenáři – posluchači mají možnost hlasovat pro oblíbenou knihu až do konce dubna. Užší nominace (tři audioknihy z každé kategorie) budou známy 10. dubna. Stejně jako v minulých letech proběhne vyhlášení během veletrhu Svět knihy Praha 12. 5. 2017. „Jsme rádi, že vyhlášení proběhne opět na knižním veletrhu Svět knihy Praha. Audiokniha je letos jedním z nosných témat tohoto veletrhu a AVA společně s vydavateli, připravuje zajímavý doprovodný program po celou dobu trvání veletrhu,“ říká za Asociaci vydavatelů audioknih předsedkyně Kateřina Konopásková. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

13. 4. 2017 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.