(Zdroj: Dan Barta a Illustratosphere/Ondřej Pýcha ) 1x FOTO

Dan Bárta a jeho Illustratosphere pokračuje v turné Mezi vrcholy. V Praze k sobě přiberou filharmoniky

První prosincový den odstartuje kapela Illustratosphere v Uherském Brodě zimní pokračování turné Mezi vrcholy. Bude mít šestnáct zastávek včetně pražského koncertu v Kongresovém centru s Komorní filharmonií Pardubice, který se uskuteční 5. ledna. V sestavě nebude chybět ani nováček, bubeník Martin Valihora, jenž účinkoval třeba v kapelách Prúdy či Collegium Musicum a také ho proslavila spolupráce s japonskou jazzovou klavíristkou Hiromi Uehara. Hrát se budou písně starší i ukázky z připravovaného již pátého alba.

Pětice špičkových muzikantů dokázala zdánlivě nemožné a s posluchačsky nepředvídatelnou hudbou s přesahy do jazzu i world music se jim podařilo oslovit širší publikum a zařadit se tak k nejúspěšnějším hudebním skupinám v Česku. Svědčí o tom nejen hudební ceny, počty prodaných alb, ale také návštěvnost koncertů. Aktuální turné Mezi vrcholy odstartovalo v březnu ve Znojmě. Kapela v rámci jarní části šňůry koncertovala napříč Českou republikou až do 23. května, kdy ukončila svou první část koncertem s Komorní filharmonií Pardubice v jejich domovském městě. Charismatický Dan Bárta, prvotřídní Illustratosphere a síla orchestru pod vedením dirigenta Jana Kučery vytvořili jedinečnou atmosféru. Zazněly nejen skladby z dílny Illustratosphere, ale i takové, které, jak řekl Dan Bárta, patří do kategorie "věčná škoda, že jsme si je nenapsali sami".

Taktéž zimní část turné startující v prosinci bude ukončena společným vystoupením Illustratosphere a Komorní filharmonie Pardubice. Pomyslnou tečkou za celým turné Mezi vrcholy bude jejich společný koncert v rámci festivalu České doteky hudby v pražském Kongresovém centru.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

5. 11. 2018 15:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.