Dan Bárta & Illustratosphere to spolu táhnou už 15 let. (Zdroj: danbarta.cz/Goran Tačevski ) 2x FOTO

Dan Bárta na česko-slovenském turné oslaví patnáct let s kapelou Illustratosphere

Patnáct let se skupinou Illustratosphere oslaví Dan Bárta (45) podzimními koncerty na turné První fiftýn 2015 v Česku i na Slovensku. Vrcholem podzimní šňůry je koncert 13. prosince v Divadle Archa, během něhož bude představen nový videoklip.

Turné bude zahájeno 30. září koncertem v Bratislavě. Postupně se skupina podívá ještě do dalších osmi slovenských měst. Tuzemská série vystoupení odstartuje 24. listopadu koncertem v Berouně a dále zahrne Rokycany, Strakonice, Štětí, Klatovy, Frýdek-Místek, Brno, Velký Týnec, Příbram, Prahu, Žďár nad Sázavou, Chrudim, Kolín a Karlovy Vary.

Uznávaný a cenami ověnčený zpěvák v doprovodu neméně oceňovaných hudebníků (Filip Jelínek – klávesy a aranžmá, Robert Balzar – kontrabas a basa, Míra Chyška – kytara a Jiří Slavíček – bicí) během řady vystoupení zahraje, kromě písní z alba Maratonika, mnoho oblíbených songů ze starších desek. „Zkrátka co jiného než průřez tvorbou na oslavu patnáctiletí,“ říká Bárta.

Jak to spolu muzikanti takovou řádku let vydrželi? „Patnáct roků je patnáct roků, za tu dobu se naučíte pozorovat navzájem dost dobře na to, abyste dokázali odfiltrovat drobné násery a podkuřovat drobným radostem. A koneckonců práce je to, co nás a lidi, co na nás chodí, spojuje, takže se máme pořád dobře,“ usmívá se fenomenální zpěvák.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

11. 9. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.