Zakládající člen skotské hard rockové kapely Nazareth, Dan McCafferty zazpíval v Praze na Koncertě hvězd v Karlíně. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Dan McCafferty z Nazarethu zazpíval v Praze! Co překvapivého o sobě hard rockový dědeček prozradil?

Zakládající člen skotské hard rockové kapely Nazareth, Dan McCafferty (69). V Praze není poprvé a tentokrát se českému publiku rozhodl představit zbrusu novou píseň, na které spolupracoval právě se zdejšími muzikanty. Na koncertu Vánoční hvězdy v Karlíně ale pochopitelně zazněly také jeho největší pecky, jako je Love hurts nebo Dream on.

 „Zazpívám novou píseň, kterou dělal Kája Mařík a na které jsem také podílel. Všechno ostatní záleží na Češích, jak to přijmou. Vím, že mne znají a pochopitelně slyší na ty nejznámější hity, Love hurts nebo Dream on,“ nechal se v zákulisí slyšet Dan. S českými muzikanty si prý užil zábavu a jejich hudba ho moc baví.

„Duet s Kristýnou Peterkovou to byla zábava. Byl jsem v rockové kapele pomalu padesát let a chtěl jsem změnu. Zamiloval jsem se do hudby, kterou Kája Mařík napsal. Bylo to velmi romantické a připomínalo mi to tuto část Evropy, jako je Praha a Vídeň,“ zasnil se celoživotní tvrďák z kapely Nazareth a připustil něco zcela nečekaného!

„Ano, jsem velmi romantický! Tedy, asi byste se museli zeptat mé ženy. Já věřím na romanci a na lásku. Myslím, že bez romance by byl život pustý. A možná právě proto také miluji Vánoce,“ usmíval se Dan McCafferty. Jak je vidno, ti největší tvrďáci se zkrátka vyřádí na pódiu a doma jsou hodní jako beránci. Vždyť Dan už je také pyšný a hodný dědeček! 

„Jsem rád se svými dětmi a ještě raději se svými vnoučaty. Mohl bych jim tady v Praze koupit nějaké dárky, ale vzhledem k tomu, že jim je patnáct a dvanáct, už mi sami říkají, co by si přáli. Vlastně je to trochu smutné,“ směje se hudebník. Mrzí ho, že brzy odlétá a Prahu tak tentokrát nestihne vidět.

„Byl jsem zde pár let zpátky, zrovna na Vánoce. Má žena, můj bratr a jeho žena. Chodili jsme po památkách a viděli všechno, co turisté vidět mají. Bylo to pěkné. Byl jsem v Praze několikrát a miluji to město, jeho architekturu. Ale v těchto dnech žádné větší procházky bohužel nestihnu,“ lituje muzikant. 

„Navíc mám problémy se zády, takže nemohu chodit moc rychle. Nezvládnu toho tolik, kolik bych chtěl. Praha je krásné místo, připomíná mi Edinburgh ve Skotsku, s tím svým hradem. Krásné budovy s velkou historií, Praha má se Skotskem vlastně dost společného,“ rozjímal v zákulisí Fóra Karlín skotský rodák McCafferty.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 12. 2015 10:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.