Daniel Hůlka nedá bez svého psa Timuna ani ránu. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Daniel Hůlka si zoufá! Nezískal pro svého přítele roli v muzikálu Sibyla

Jak žáčkové ve škole se poskládali protagonisté chystaného muzikálu Mira Procházky a režiséra Radka Balaše Sibyla – Královna ze Sáby do lavic divadelního sálu Kulturního centra Novodvorská. Měli pro to pádný důvod, proběhla tu totiž první zkouška zmíněného díla, které bude mít premiéru v březnu příštího roku v Divadle Hybernia. Jako jeden z prvních zaujal místo v lavici Dan Hůlka, představitel hlavní mužské role, krále Šalamouna. Ovšem nepřišel sám, na vodítku ho doprovodil jeho čtyřnohý přítel Timun.

„Chtěl jít se mnou a nedal si to vymluvit a koneckonců nechtěl jsem ho ani moc nechávat doma samotného. Třeba se tu také chytne a získá roli,“ se smíchem doufal Hůlka. A skoro se nemýlil. Přítulný čistokrevný voříšek zaujal i režiséra Radka Balaše.

„No, uvidíme. Jeden problém by ale teď, když už natvrdo začínáme zkoušet, přeci jen vyvstal. Museli bychom shánět Timunovi alternanta a určitě by to nebylo tak narychlo lehké. Ne, necháme to na jiné představení,“ natvrdo ukončil plané naděje Balaš. A pak už pan režisér předestřel velice početnému ansámblu své představy.

Napjatě ho poslouchal nejen Šalamoun Hůlka, ale i obě velice pohledné Sibyly Eva Burešová a Eliška Ochmanová, Zbyněk Fric a Peter Strenáčik, kteří budou alternovat písaře Baltora, velekněži Martin Pošta s Jiřím Zonygou, chůva Hana Křížková, obě Hannah čili Vanda Károlyi s Míšou Noskovou, ale samozřejmě i všichni ostatní. Divadlo Hybernia bylo zvoleno pro chystaný muzikál proto, že má velkou a navíc velice variabilní scénu. 

„Je to tak. V několika momentech se totiž na ní objeví najednou pětatřicet zpěváků a tanečníků, což je počet, který by se na menší jeviště prostě nenarval. Chystáme i projekce, řadu překvapení na scéně, v současné době dodělává kostýmní výtvarník Josef Jelínek nákresy kostýmů, které budou velice atraktivní. No, co ještě dodat? Podle mě to bude představení se skvělou muzikou, výbornými zpěváky a tanečníky, velice netradičním a zajímavým dějem, které obsáhne historii i současnost. Ale dost, nechte se překvapit,“ doplnil režisér Radek Balaš

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

11. 12. 2015 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.