Dan Landa vyhlásil válku Islámskému státu, ruší tedy turné, neboť má obavy o bezpečnost. (Zdroj: Herminapress.cz )

Daniel Landa je v boji s Islámským státem: Z obav o bezpečnost proto ruší turné

Zpěvák Daniel Landa (47) ruší turné Žito Dojezd 2016, se kterým měl v listopadu příštího roku navštívit Plzeň, České Budějovice, Brno, Košice a Prahu. Důvodem jsou obavy o bezpečnost. Landa to dnes oznámil na tiskové konferenci, kde ostře vystoupil proti takzvanému Islámskému státu (IS).

„Bezpečnostní situace kolem mé osoby se bude radikálně měnit, takže si po jasné definici boje s islámským extremismem a jejich spojenci netroufneme shromáždit velké množství lidí,” sdělil Landa.

Mnozí z jeho obdivovatelů ho přitom nedávno označovali za zrádce poté, co na svém Facebooku ukázal fotku, jak se modlí společně s afghánskými muslimy. Kontroverzní zpěvák tvrdí, že již sedm let spolupracuje s mezinárodní afghánskou komunitou bojující proti IS. Získané poznatky ze své utajované mise chce konzultovat s českými politiky i bezpečnostními složkami.

Při vyhlašování Slavíků v roce 2012, kdy přišel na pódium s kohoutem v ruce a vyhrožoval násilím, v drsném projevu oznámil přerušení hudební kariéry – za dva roky se však vrátil. Samotný kouzelník Žito, za něhož se označil, prý byla jen kouřová clona, která měla odpoutat pozornost od jeho aktivit v Afghánistánu.

Brzy chce Dan Landa zahájit petiční aktivity, v nichž se chce postavit proti rozhodnutí Evropské komise o regulaci zbrojního zákona. Místo turné se pak odehraje série menších koncertů.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

30. 11. 2015 18:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.