You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na desetiminutový klip Davida Bowieho k singlu Blackstar. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

David Bowie se vrátil do vesmíru: Ve videoklipu z připravované desky Blackstar

Jak už jsme vám psali, slavný britský zpěvák a skladatel David Bowie (68) vydá na začátku příštího roku novou desku, která se bude jmenovat Blackstar. Album spatří světlo světa 8. ledna, tedy v den muzikantových 69. narozenin. Obsahovat bude pouhých sedm písní o celkové stopáži 45 minut.

David Bowie nyní zveřejnil singl Blackstar, první skladbu z jeho pětadvacátého stejnojmenného alba. Producent nahrávky Tony Visconti (71) prozradil, že oproti předcházející řadovce The Next Days z roku 2013 se bude jednat o avantgardněji pojatou kolekci písní.

Píseň Blackstar je dlouhá deset minut, obsahuje gregoriánský chorál, soulovou část, elektronické beaty a Bowieho unikátní vokály. Videoklip režíroval Johan Renck (48), rockový zpěvák se v něm znovu ponořil do hlubin vesmíru, což je téma, které ho provází celou jeho kariérou.

Skladba samotná navíc zní v televizní sérii The Last Panthers, kterou režíruje Renck. Ten na Bowieho klipu začal pracovat už v červenci. Nejprve v New Yorku, poté se celý štáb přestěhoval do rumunské Bukurešti.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 11. 2015 20:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.