(Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

David Matásek vzdal hold Vlastě Chramostové: Je to pro mne dáma s velkým D

Jedenadevadesát let by jí nikdo nehádal. Myslí jí to jako za mlada, občas se jí mihne úsměv ve tváři a hodně jí to sluší. Herečce Vlastě Chramostové by její životní elán mohl kdekdo závidět, a přitom, jak sama říká, si užila své. Dlouhotrvajícím potleskem jí včera v Národním divadle přivítali hosté a novináři na křtu nové edice jejích pamětí a aktuálního pokračování knihy Byl to můj osud na přeskáčku I. a II. Kmotry novinky byli pánové Vladimír Just a Jiří Srstka.

„Nestačím se divit a děkuji vám, že jste přišli. Zažila jsem si pády i vítězství a v několika případech byly ty pády vlastně výhrou. Potkala jsem za svůj život hodně vzácných lidí a mohu říci, že platí slova – Jakou cestou jdeš, takové lidi potkáváš. Pro mě byla velice vzácnou bytostí Olga Scheinpflugová, spisovatelka, básnířka a herecká kolegyně. Měla jsem štěstí, že jsem jí potkala a stala se navždy člověkem mého srdce,“ vyznala se na křtu Chramostová.

„Proč jsem tady? Přišel jsem pozdravit a podpořit paní Vlastu. My jsme se spolu potkali několikrát na jevišti a smekám před ní. Byla to pro mě samozřejmě profesní škola, ale nejen to. V jejím případě to byla a je škola životních postojů. Vždyť ona se i s nepřízní osudu vyrovnala s grácií, pro mne je to dáma s velkým D,“ uvedl na křtu herecký kolega Vlasty Chramostové, David Matásek. A v podobném duchu se vyjadřovali všichni hosté slavnostního křtu a následné autogramiády knižní novinky.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 5. 2018 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.