Finalista ze SuperStar 2006 David Spilka se skoro nezměnil. (Zdroj: Facebook, Herminapress.cz ) 3x FOTO

David Spilka ze SuperStar pověsil muziku na hřebík. Co teď dělá?

V roce 2006 byl David Spilka (29) jedním z horkých finalistů soutěže SuperStar.Teď žije v Olomouci, má krásnou ženu a rok a půl starou dcerku. Hudbě se sice věnuje, ale velmi teoreticky, stal se z něj totiž producent. David však nevylučuje, že k muzice se brzy vrátí. My jsme ho potkali v Praze na křtu desky Sabiny Křovákové (23).

„Známe se asi půl roku, to měla koncert v Olomouci, kde bydlím. Tam mám také nahrávací studio. Spolupracujeme se stejnými lidmi v PR a díky tomu jsme se sešli v jedné restauraci,“ vysvětloval v klubu La Loca David.

Se Sabinou se domluvil na spolupráci, rýsuje se duet a David se možná odhodlá k vlastní desce. Přitom na poli producentském je Spilka velmi úspěšný, do studia v Olomouci mu jezdí kapely z celé republiky a pod rukami mu prošlo na tisíc nahrávek. David ví přesně, proč kariéru muzikanta opustil. „S kapelou jsme dosáhli podle mě nejvyšších met, jakých jsme mohli dosáhnout. Byly to skvělé festivaly za skvělé honoráře,“ vzpomíná David a zmiňuje třeba kapelu Arakain, se kterou spolupracoval.

„Už to potom ale neneslo takové výdělky, abych tomu chtěl dávat tu energii. Abych si mohl založit rodinu a postaral se o svůj život,“ vysvětluje muzikant.

„Práce producenta je po finanční stránce lepší. Pokud se vrátím zpátky, tak maximálně na dva roky a jen proto, že bych si chtěl udělat radost,“ uzavírá David. Teď je zřejmé, že jeho návrat bude spojený se jménem Sabiny Křovákové. 

Překvapilo nás, že z Olomouce vážil se svou ženou cestu až do Prahy jen kvůli jednomu večeru. „V New Yorku se jezdí tři hodiny do práce, to je v pořádku,“ smál se Spilka.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 12. 2015 15:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.