(Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Dcera Jaroslava Svěceného prozradila: Táta se stal dědečkem!

Starší dcera Jaroslava Svěceného, Michaela, porodila. Z houslového virtuoza tak udělala pyšného dědečka. Šťastnou novinku prozradila mladší dcera Svěceného, Julie, která se vrátila z Anglie, kde studuje.

„Naši mě vždycky rádi vidí, ale nijak můj příjezd neslaví. To si jen v klidu doma sedneme a řekneme si, co je nového. Doma se všichni tak často nepotkáváme, jsme hodně rozlítaní,“ říká Julie. „Jen včera jsme měli menší oslavu, protože já jsem se stala tetou a táta dědečkem. Ségře se narodilo miminko. Až tady dneska dotočíme, jedu se za ní podívat a pochovat si,“ prozradila nadšeně Julie, kterou jsme zastihli v ateliéru Pokrok na natáčení projekcí pro Vivaldianno.

Letos se totiž Julie celého velkolepého hudebního turné zúčastní. „Jaroslav Svěcený je můj parťák v tomhle projektu od samého začátku. Takže jsem měl možnost vidět Julii vyrůstat. Znám ji jako malou holku, když začínala hrát na housle. Loni s námi už jela pár příležitostných koncertů, ale letos jede jako plnohodnotná umělkyně,“ nemohl Julii vynachválit autor projektu Michal Dvořák. „Alternuje jednoho slavného čínského virtuoza. Na všechny koncerty bychom totiž tyhle světové hvězdy nezaplatili a oni taky nemají tolik času. Zbytek koncertů tedy bude v alternaci Julie,“ prozradil Dvořák. Vivaldianno není jen obyčejný koncert, projekt se dá přirovnat spíš k velké exibici hudby a tance. Julie se prý před lidmi nestydí, vyprodané haly proto zvládne.

„Třeba mluvení mi opravdu nejde, ale zahrát a prezentovat něco před lidmi zvládám. Navíc když hraju, mám zavřené oči, jsem ve svém vlastním světě a vnímám jen melodie. Reálný svět mi trochu zaniká a skrz své emoce produkuju hudbu lidem. To tam musí být,“ zasnila se mladá houslistka, která plánuje po skončení Vivaldianna v Anglii dál pokračovat ve studiu až k titulu master.

Michal Dvořák vypadá svým velkolepým projektem nadšený, ale už trochu unavený. „Jakmile to skončí, musím si dát pauzu. Neměl jsem dovolenou tři roky, od návratu Lucie jsem se nezastavil. Naštěstí rodina je skvělá a padnout mě nenechá,“ doufá Dvořák.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

27. 5. 2015 11:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.