(Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Dcerka moderátorky Petry Svoboda zkritizovala její knižní provotinu. Měla spoustu připomínek

Donedávna byla známá jen jako moderátorka, herečka a modelka. Teď už je Petra Svoboda i spisovatelkou. Před pár dny vyšla její prvotina, pohádková dobrodružná knížka Střevíček Škrpálek, která vypráví o kouzelných botkách, jež objeví malá Ráchel na půdě. Autorka také uspořádala v Paláci knih Luxor autogramiádu.

„Ne, žádná literátka nejsem, ovšem je fakt, že psaní mě baví od malička, kdy jsem si zaznamenávala zážitky. Potom, už jako dospělák jsem pracovala téměř čtyři roky jako redaktorka v časopisech, takže ke tvorbě článků, rozhovorů a nejrůznějších textů a teď i pohádek, jsem měla a mám blízko,“ uvedla Petra.

Ne každé dílo a dílko je úspěšné. Dnes, kdy si kdekdo může natočit cédéčko, film nebo vydat knížku, se tak trochu ztrácí kvalita a posluchač, divák nebo čtenář se občas jen diví, cože to autoři jsou schopni vyplodit.

„Víte, já jsem měla své kritiky hned od začátku, kdy jsem se do psaní knížky pustila. Tím prvním byl můj přítel a potom i moje šestiletá dcera, které jsem přečetla další pohádky. Musela jsem si otestovat, zda se příběhy budou líbit. Dcera měla semtam připomínky, má svůj vlastní názor na řadu věcí, tedy měla ho i na knížku. Hodně mě inspirovala, protože ona je i hlavní hrdinkou knížky, takže jsem dala na její postřehy,“ doplnila Svoboda.

Jde tedy o první dílko, ale co dál, nebude mít Střevíček Škrpálek i druhé, třetí a další pokračování? „Samozřejmě, to by se mi líbilo, myslím si, že Střevíček Škrpálek není vyčerpaný a pokud by se líbil, tak si dovedu představit pokračování. Ovšem jsme na začátku, co bude dál se teprve uvidí,“ dodala Petra Svoboda a pustila se do podepisování své pohádkové prvotiny.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

22. 9. 2017 13:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.