(Zdroj: Herminapress.cz ) 19x FOTO

Dej herci do ruky štětec, pomaluje hrníček nebo se pomatlá

Docela zajímavá herecko-pěvecká partička se sešla v kavárně Maluj, která je i kreativním centrem a nabízí tvůrčí zábavu ve formě např. malování na keramiku. A právě tahle činnost zaujala Báru Mottlovou, Kateřinu Mátlovou, Mariana Vojtka, Václava Upíra Krejčího a Milana Peroutku, aby přišli popustit uzdu své malířsko-výtvarné fantazii. Neméně významným motivem bylo i to, že konečná dílka zmíněného kvintetu budou v příštím týdnu vydražena na Aukru a výtěžek půjde na konto sbírky Pomozte dětem.

 „Zvolila jsem náročnější tvorbu a využila skoro všech barev, které tady jsou. No, koukněte, není to nádhera? A to jsem v plném uměleckém zápřahu a zdaleka nekončím. Ještě svůj hrnec doladím nějakou netradiční technikou,“ vysvětlila Bára Mottlová a jak řekla, tak i učinila - nechala si obarvit ruce a obtiskla je na svůj výtvor.

„Výtvarníci třeste se, konkurence nespí. Já, coby něžný romantický pěvec, který se chystá na roli hlavního upíra, jsem pojal svou výtvarnou prvotinu, jak jinak, než romanticky. Dýchá z ní něha, která je nám budoucím vysávačům krve vlastní,“ se smíchem vysvětlil Marián Vojtko a pochlubil se uměleckým kouskem. 

Milan Peroutka se nechal inspirovat symbolem sbírky Pomozte dětem, tedy Kuřetem, a velice umně ho okopíroval na svůj hrneček. „S malováním nemám problém a baví mě, což je předpokládám i vidět na mé práci. Při vší skromnosti musím uznat, že moje umělecké ztvárnění hrnku je nejlepší a předpokládám, že se mu dostane patřičného uznání i mezi dražiteli,“ s úsměvem řekl Peroutka a s precizností sobě vlastní ještě doladil některé drobnosti.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 10. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.