(Zdroj: Herminapress.cz ) 37x FOTO

DERNIÉRA V DIVADLE NA JEZERCE - Večer tříkrálový - Principál si dal doutník, dcera zapila derniéru pivem

PRAHA – Dlouhotrvajícím potleskem ve stoje odměnilo nabité Divadlo Na Jezerce včerejší derniéru hry Williama Shakespeara Večer tříkrálový, neboli komedii o zavržených a odmítaných láskách, na níž se výraznou měrou podepsal klan Hrušínských. Principál Jan se zhostil úpravy a režie díla, dcera Kristýna si zahrála Violu, jednu z hlavních rolí a manželka Miluše Šplechtová ztvárnila Marii.
Po představení se celý ansámbl přesunul na večírek do vedlejší restaurace. Jan Hrušínský důstojně potahoval z doutníku, zatímco se manželka věnovala organizaci party a dcera po náročné roli spláchla hrdlo i únavu tradičním zlatavým mokem.
„Bylo to takové smutně veselé loučení. Měla jsem Večer tříkrálový ráda, to ale neznamená, že ostatní hry, v nichž hraji se mi líbí méně. Ale teď prostě něco končí. Možná si časem uvědomím, že mi tahle komedie chybí, ale život jde dál,“ zafilozofovala Kristýna a vrátila se ke svým hereckým kolegyním a barovému pultu.
„Za necelé čtyři roky proběhlo na padesát repríz Večera tříkrálového a jsem moc rád, že tahle klasika měla úspěch. Dost razantně jsem zkrátil původní text, nikoli ovšem co do smyslu a obsahu. Všichni jsme se snažili, aby komedie působila svižně a lehce. Aby Shakespearovými slovy měla šmrnc a břink a snad se nám to podařilo,“ nechal se slyšet Jan Hrušínský. Podle ohlasu hlediště to nebylo „snad“, ale určitě!

20. 2. 2014 10:40 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.