Herec Petr Stach si zahraje v Divadle Ungelt v dramatu Smrt a dívka. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Detektiv z 1. oddělení bude zářit na prknech Divadla Ungelt

V Divadle Ungelt se před premiérou sešli herci Lucie Štěpánková (34) a Petr Stach (41), kteří nastudovali hru argentinského autora Adriana Dorfmana Smrt a dívka. Sekundoval jim k tomu šéf divadla Milan Hein a režisér dramatu Jiří Svoboda (70).

„Je to hodně náročná role, ale vlastně tohle celé představení není žádná selanka, naopak. Na druhou stranu jde o příběh, který nenechá nikoho chladným, a to se mi na něm líbí. Musím jet naplno, vydat maximum a přiznám se, někdy po zkoušce mám v sobě, jak vymeteno. Jsem zvědavá na reakce diváků a věřím, že se představení bude líbit,“ řekla na tiskové konferenci k premiéře kultovního psychologického dramatu Smrt a dívka představitelka hlavní role Lucie Štěpánková.

Herec Petr Stach, známý divákům jako detektiv Anděl ze seriálu Případy 1. oddělení a herec Tomáš Dastlík z novácké Ulice budou jejími partnery na jevišti Divadla Ungelt od 20. února, kdy je premiéra.

„Všechny tři herce, kteří ve hře vystupují, Lucii Štěpánkovou, Petra Stacha i Tomáše Dastlíka dobře znám z předchozí filmové spolupráce a mohu zodpovědně říci, že si v tomhle náročném dramatu vedou skvěle, je to v podstatě jejich herecký koncert. Není to žádná veseloherní taškařice, ale opravdový psychologický thriller o minulosti, která nás vždycky dostihne. Tedy jde tu o nelehké téma nutící k zamyšlení. Jsem skutečně velice zvědav na reakce diváků, “ nechal se slyšet režisér Jiří Svoboda, který v Divadle Ungelt nepracuje poprvé. 

„Jsem rád, že respektovaný režisér Jiří Svoboda kývl na nabídku a ujal se režie tohoto představení. Není u nás nováčkem, před lety tu režíroval drama Picasso s Milanem Kňažkem a Vilmou Cibulkovou, které mělo veliký úspěch. Teď tedy Smrt a dívku, další drama plné zvratů a napětí, které vyžaduje dynamičnost, akčnost a spád. A to všechno on z herců dokáže dostat. Prostě umí to, a proto jsme ho znovu oslovili,“ uvedl umělecký ředitel Divadla Ungelt Milan Hein.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 2. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.