Vyšetřovatelé, Stanislav Majer, Klára Melíšková, Miroslav Krobot a Tereza Voříšková budou rozplétat případ zastřeleného docenta olomoucké univerzity. (Zdroj: Česká televize ) 3x FOTO

Detektivové od Nejsvětější Trojice opět v akci. Odhalí zločin na akademické půdě?

Převést tým detektivů od Nejsvětější Trojice do částečně odlišného žánru. Před tímto úkolem stál režisér Viktor Tauš v Modrých stínech, čtyřdílné minisérii, jež navazuje na Hřebejkův Případ pro exorcistu. Modré stíny se ve vysílání České televize objeví poprvé v neděli 28. února, ve 20.00 hod.

Vyšetřovatelé, v čele s Klárou Melíškovou (44), Stanislavem Majerem (37), Miroslavem Krobotem (64) a Terezou Voříškovou (26), budou tentokrát rozplétat případ zastřeleného docenta  olomoucké univerzity. Kriminalisté se pokusí vyřešit otázku, zda vražda souvisí s dlouhodobou snahou oběti o odvolání univerzitního kvestora a co dohnalo vraha k tak velkému riziku, aby svou oběť zneškodnil přímo na půdě vysoké školy. Pátrání po tom, kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta, zavede hrdiny mnohem dál, než by sami čekali.

„Jednotlivé minisérie cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice jsou vyprávěny na platformě rozdílných žánrů. Stál jsem před úkolem vypravit se s ústřední čtveřicí detektivů, které tak šťastně obsadil Honza Hřebejk, do nového, odlišného světa,“ říká režisér Viktor Tauš a dodává: „V Modrých stínech drama vychází z nemožnosti usvědčení pachatele a tlaku, kterému je v důsledku této konfrontace vystaveno soukromí detektivů. Z podstaty textu tedy jde o thriller. V tomto případě ještě možná s přívlastkem  politický.“

„V Modrých stínech jsou všichni mnohem víc zasaženi tím, co se kolem nich děje, jaký případ vyšetřují, s jakým protivníkem se setkávají a co se jim právě událo v osobních životech. V týmu Marie Výrové dochází k postupnému rozkladu. Nestíhá efektivně reagovat, nemá situaci pod kontrolou, necítí podporu ze strany vedení a tuší, že se jí a jejímu týmu nepodaří dostát spravedlnosti,“ uzavírá představitelka Výrové Klára Melíšková. 

Po Modrých stínech připravuje Česká televize do vysílání další pokračování cyklu Detektivů od Nejsvětější Trojice, jež vznikají podle scénáře Petra Jarchovského a na základě knižní předlohy Michala Sýkory. Trilogii Pět mrtvých psů, která bude pojednávat o záhadném zmizení medvědů ze zoologické zahrady v Olomouci, režíroval stejně jako první sérii Jan Hřebejk. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 2. 2016 15:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.