You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Dire Straits Experience: Našimi koncerty oslavujeme 40.výročí vzniku Dire Straits

Poslední květnový den vystoupí poprvé v pražské Lucerně The Dire Straits Experience. Skupina, která se zformovala v 90.letech po odchodu Marka Knopflera a ve které částečně působí původní členové z 80.let, svými koncerty oslavuje letošní 40.výročí vzniku Dire Straits. 

"Mám štěstí, že se v kapele sešli skvělí hudebníci. Každý z nich je výborný instrumentalista. Snažíme se nehrát jako revival. Nejde nám o to, abychom přesně okopírovali například nějaký konkrétní koncert z roku 1985. Nesnažíme se zahrát každou notu úplně stejně. Každý večer se trochu liší," říká saxofonista a držitel  Grammy Award Chris White, který vedle Marka Knopflera hrál také např. s Paulem McCartneym. 

"A hlavně násto to všechny velmi baví protože máme rádi skladby, které hrajeme. Tím vzniká energie, na kterou publikum reaguje. Pořád při koncertech cítíme vášeň k hudbě Dire Straits. Přistupuji k tomu vlastně stejně, jako když jsem ten repertoár hrál s Markem Knopflerem. Tehdy byl taky každý koncert jiný. On něco zahrál a já na to reagoval. Existoval mezi námi dialog. Pořád to tak v kapele děláme a mám pocit, že díky tomu to lidi baví," dodává White. A publikum, které odchází z koncertů The Dire Straits Experience nadšené, jeho slova potvrzuje. 

"Jedním slovem: neskutečné! Třikrát mě jejich koncert rozplakal. V dobrém slova smyslu." 

"Šli jsme na jejich koncert bez nějakého velkého očekávání. Hned po úvodní skladbě jsme se ale na sebe s přáteli podívali v úžasu. Věděli jsme, že od této chvíle to bude něco velmi výjimečného." 

Spolu s Chrisem Whitem v The Dire Straits Experience působí bubeník Chris Whitten (rovněž někdejší spoluhráč Paula McCartneyho), klávesista Simon Carter, který spolupracoval např. s Jamiroquai nebo Nikem Kershaw a zpěvák a kytarista Terence Reis. 

Čtyřicetiletou hudební kariéru Dire Straits lemovanou takovými hity jako „Sultans of Swing“, „Brothers In Arms“, „Money for nothing“, „Calling Elvis“,“Romeo and Juliet“,“Walk of Life“,“So far away“ nebo “Private Investigations“ připomenou The Dire Straits Experience v pražské Lucerně již 31.května. 

Vstupenky na koncert, který se ale blíží vyprodání, jsou k dostání v síti Ticketpro. Vystoupení pořádá Brnokoncert.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

16. 5. 2017 18:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.