(Zdroj: Herminapress.cz ) 67x FOTO

DIVADLO - Eva tropí hlouposti. Kde? Na Fidlovačce!

PRAHA – Nejen pro pamětníky je určena nová komedie autorky Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti, která má premiéru 27. února v Divadle Na Fidlovačce. V hlavních rolích Evy a Michala, které kdysi ve stejnojmenném filmu ztvárnili Nataša Gollová a Oldřich Nový se představí Marie Doležalová a Denny Ratajský.
„Film jsem viděla jednou, a to teprve nedávno. Samozřejmě něco jsem z Nataši Gollové okoukala, ale přesto je má postava jiná. Evu hraji já a nejsem její úplná kopie, i když musím přiznat, že se maskérům docela podařilo, aby mne nalíčili tak, že se jí podobám. A jaký vidím další rozdíl mezi filmem a naším divadelním pojetím? Asi je i v tom, že na „prknech“ to je fyzicky náročnější. Více pohybu na malém prostoru. Vždycky po skončení zkoušky cítím, že jsem nějaké to deko ubrala,“ s úsměvem řekl Marie Doležalová a s nelíčenou chutí se pustila do polévky, aby dohnala ztracené kalorie.
„Naše představení vychází především z původního textu románu a ne z filmového zpracování režiséra Martina Friče, a proto budou naši diváci marně hledat některé postavy z filmu. Přesto jsme spolu s režisérem Pavlem Šimákem přesvědčeni, že to vůbec není na závadu. Hlediště se bude určitě bavit i bez nich, protože uvidí příjemnou, zábavnou dobovou retrokomedii,“ uvedl dramaturg představení Petr Vydra.
Kromě zmíněné dvojice hlavních postav se v komedii Eva tropí hlouposti představí např. i Aneta Krejčíková, Ludmila Molínová, Martina Randová, Pavel Nečas a další herci Divadla Na Fidlovačce.

20. 2. 2014 10:09 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.