(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Divadlo na Vinohradech: Otec a syn Brouskové si společně zahrají v Ibsenově dramatu Peer Gynt

Po sto letech se vrací na vinohradské jeviště Ibsenovo monumentální veršované drama, které zde v české premiéře uvedl roku 1916 zakladatel moderní české režie K. H. Hilar.Naše nová inscenace chápe Gynta jako příběh postmoderního člověka v době všehoschopného lidského sobectví. Dokáže nás zachránit láska a ohled k někomu jinému než k sobě samému?

V režii Martina Čičváka se v titulní roli představí Ondřej Brousek, Andrea Elsnerová jako jeho věrná láska a Denny Ratajský jako záhadný všudypřítomný troll Bøjg. Dále hrají Andrea Černá, Otakar Brousek, Antonie Talacková, Jiří Maryško a další. 

Za samoty severské přírody, kterou ještě ovládá archaický svět mytických bytostí, trollů, vyhání egoistická povaha mladého Peer Gynta do velkého světa moderní civilizace páry a železa, kolonialismu, mocenských konfliktů ekonomických, vojenských,
náboženských i filosofických. Zde všude, ve světě bez Boha, se snaží moderní hrdina „být sám pro sebe“ a zanechává při hledání sebe sama za sebou jen zmar a citovou spoušť. Na konci hektického, ale zmarněného života potkává Peer Gynt autoritu v podobě Knoflíkáře, který hrozí, že jeho existenci jako prázdný nepodarek přetaví v žáru bytí. Jedině láska věrné Solvejgy, kterou Peer zradil a na kterou na dlouhá léta zapomenul, ho – snad – může zachránit.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 4. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.