(Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Divadlo Na zábradlí odstartovalo novou sezónu. Čím nás překvapí?

A je to tu. Oblíbená pražská scéna, Divadlo Na zábradlí, se po loňské sezóně, kdy oslavila šedesátiny vrhá střemhlav do té nejnovější. A bude, jak je u ní zvykem, co navštívit a čím se bavit.

„My na tuhle novou sezónu chystáme pět premiér. Vybrat ty, které nasadit, aby se divákům líbily, není vůbec jednoduché. Výběru předcházejí dalekosáhlé diskuse. My se i snažíme reflektovat to, co vychází knižně. Důležitou stránkou naší práce je i hledání nových talentů a práce s těmi etablovanými, a to ať už jde o ty naše stálice nebo nové tváře. Prostě kdybych to měl shrnout snažíme se na všech frontách neustrnout a hledáme stále nové cesty,“ uvedl na tiskové konferenci ředitel Divadla Na zábradlí, Petr Štědroň.

Buďme ale konkrétní. Na co, na které chystané představení, se těší šéf divadla? „To se dá těžko říci, ale kdybych si měl vybrat tak na dramatizaci Balzacova románu Ztracená iluze, které se ujal Jan Mikulášek, ale i na Tajného agenta scénáristy a režiséra Davida Jařaba. Víte, myslím si, že jsme pro letošní sezónu zařadili do dramaturgického plánu inscenace, které zaujmou, takže předpokládám, že úspěch budou mít i Krátké rozhovory s odpornými muži od tvůrčího tandemu Kristýna Jankovcová, Adam Svozil, což je zpracování stejnojmenného románu D. F. Walace, či na inscenace Kyjem po kebuli nebo hra Na břevno v režii Jana Prušinovského,“ doplnil Petr Štědroň.

Pro sezonu 2019/2020 připravilo divadlo i nový styl vizuální prezentace, kterou vytvořilo grafické studio Najbrt a také redesign loga. To vše bude nejvýrazněji viditelné především na plakátech nových představení. Atributy a rekvizity vybrané z divadelních her budou pak tvořit jejich obsah.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

6. 9. 2019 15:00 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.