Vojtěch Drahokoupil (Ferda Mravenec) (Zdroj: Martin J. Polák ) 6x FOTO

Dívčí idol Vojta Drahokoupil vyměnil skupinu New Elements za Ferdu Mravence

Kdo by ho neznal – Ferdu Mravence – práce všeho druhu. Tenhle takřka národní hrdina, kterého na svět v roce 1927 přivedl spisovatel a ilustrátor Ondřej Sekora, oslovuje další a další generace dětských čtenářů už 90 let. Nyní, na motivy Sekorových pohádek, prožije řadu nových dobrodružství, milostný románek s beruškou a řadu komických situací v muzikálu, který vedle poutavé hudby nabídne velkou vizuální podívanou, akrobatická vystoupení i hravou a nápaditou scénu.

Realizace muzikálu se chopila řada špiček divadelní branže. V první řadě je to choreograf a režisér Libor Vaculík, který má za sebou řadu úspěšných muzikálových inscenací jako Tři mušketýři, Kat Mydlář, Romeo a Julie (choreografie a režie) nebo Angelika (choreografie).

„Ne moc často, ale občas dělám věci pro děti rád. Je to jiná sorta práce, a jsem rád, že to chutná i hercům, že se v tom našli. Pro mě je Ferda Mravenec něco jako Čapkovo Ze života hmyzu, představení děláme trochu v nadsázce, občas přeháníme, aby se zabavili nejen děti, ale i jejich rodiče,“ říká režisér muzikálu Libor Vaculík.

Další zárukou kvality je kostýmní návrhář Roman Šolc, který navrhoval kostýmy už pro desítky tuzemských inscenací, namátkou Dracula, Robin Hood, Kleopatra, Fantom Opery, Mamma Mia!, Kat Mydlář a další.

O texty písní se postarali Vladimír Čort a Václav Kopta, muzikant a herec, kterého nyní můžeme pravidelně vídat v seriálu TV Nova Ulice.

„Děláme muzikál pro celou rodinu. Primárně je napsaný pro děti od tří do deseti let, ale svojí formou, novým hudebním zpracováním a novými texty Vaška Kopty, skvělými kostýmy Romana Šolce a především režijním a choreografickým pojetím Libora Vaculíka osloví rovněž rodiče a prarodiče těchto dětí. A dialogy jsou tak nadčasové a nadgenerační, že se pobaví opravdu všichni,“ upřesňuje producent Lešek Wronka, pro koho muzikál vlastně je. 

V hlavní roli Ferdy Mravence se budou střídat Aleš Slanina a Vojtěch Drahokoupil, v roli Berušky se představí Andrea Gabrišová a Kateřina Herčíková, v kůži Brouka Pytlíka se objeví Martin Šemík a Zbyněk Fric.

 

Premiéře 17. března budou předcházet čtyři veřejné generálky (15. a 16. března), další představení jsou naplánovaná na 18. a 19. března. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 2. 2017 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.