(Zdroj: Herminapress.cz ) 30x FOTO

Dívčí skupina Free Budget pokřtila svůj první klip k singlu Boyfriend

18. května proběhl v retro baru Cafe 80´s v centru Prahy slavnostní křest singlu Boyfriend nové dívčí kapely Free Budget. Členkami jsou tři zpěvačky a herečky Markéta Martiníková, Ilona Maňasová a Sabina Olijve, známé především ze současných  muzikálových hitů a z projektu Aquababes. Boyfriend je autorský počin a první z avizovaných tří klipů, které by měly holky letos natočit. Velký koncert s dalšími autorskými písničkami je potom naplánovaný přesně za měsíc, 18. června od 20 hodin v pražském klubu Drive House.

Free Budget je autorská záležitost, která nemá s bývalým působením dvou členek v projektu Aquababes nic společného, ačkoli mnoho fanoušků může holky odtamtud znát. Ilona: „Projekt Aquababes mi dal hodně, ale nejvíce si cením toho, že jsem se mohla potkat se Sabinou, která je úžasná zpěvačka. Free Budget je o nás třech, o tom, že nás baví dělat svojí hudbu a stát si za tím, čemu věříme.“

Holky se seznámily v divadlech, kde všechny působí. „S Ilonou jsme se sblížily v divadle Kalich, kde obě hrajeme v muzikálu Srdcový král. Ilona mi pustila některé své písničky, které skládala doma do šuplíku. Já i Sabina jsme byly nadšené! Okamžitě jsme se rozhodly začít makat a představit je i ostatním,“ říká Markéta.

Free Budget je popová formace hrající retro pop, holky mají ve svém repertoáru ale i jazzově laděné písně. Ochutnávku z této produkce předvedly Free Budget hned na začátku křtu, kdy naživo představily píseň Until The End. Hlavní událostí byl ale klip k singlu Boyfriend, který se nese v duchu komiksového retra a školního příběhu. Roli učitele v něm ztvárnil Michal Kavalčík, který na křtu zastával roli moderátora. Kmotři klipu byli zpěváci Daniel Hůlka, Bořek Slezáček a Michal Novotný.

Velký koncert s dalšími autorskými písničkami je naplánovaný  na 18. června od 20 hodin v pražském klubu Drive House.

 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

 

22. 5. 2017 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.