Michal Dlouhý a Matěj Hádek hrají bratry v novém šestidílném thrilleru Mamon. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Dlouhý s Hádkem hvězdami nové krimisérie: Kdo z těch dvou »přežije« déle?

Mamon je název nového šestidílného thrilleru z produkce HBO Europe. Jedná se o českou mutaci norského úspěšného seriálu, do něhož byli obsazeni i Matěj Hádek (39) a Michal Dlouhý (47).

Na novinářské projekci v Lucerně byly představeny první dva díly, a třebaže se děj odehrával v Praze a s tuzemskými herci, severská krimi z plátna přímo vyskakovala. Matěj Hádek se představil v hlavní roli investigativního novináře a bratra Michala Dlouhého.

„Novinář Petr Vlček je čestný a statečný člověk, pro něhož se jeho práce stane posedlostí. Touha po pravdě ho přivede k osudové volbě, která prověří jeho charakter,“ popsal svoji postavu Hádek, který je známý tím, že před novináři bývá na slovo skoupý.

„Tak co pořád říkat? Aniž bych se s ním chtěl srovnávat, Al Pacino někde řekl, že o herectví se nedá mluvit. S tím se úplně ztotožňuji. Herci jsme všichni a někteří z nás se tím živí,“ krčil Matěj rameny.

Michal Dlouhý, který sice hraje v krimiseriálu klíčovou postavu, ale moc dlouho se v ději neohřeje, byl rád za roli alespoň ambivalentní, když už ne úplně kladnou.

„Má postava je smutná a v podstatě hlavní, a to se mi na ní líbilo. Nelíbilo se mi na ní, že tak brzy skončila, a tudíž již nemá šanci na pokračování,“ lituje Dlouhý. 

Ze spolupráce s HBO byl nadšený. „Vzpomínám na profesionální přístup všech členů tohoto projektu a těžko si budu zvykat na jakýkoliv jiný standardní, který je, bohužel, daný dnešní dobou. Pokud vůbec,“ dodává herec s povzdechem. „Kdyby takhle fungovaly všechny filmy, tak budu točit i zadarmo,“ prohlásil Michal Dlouhý.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 10. 2015 12:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.