(Zdroj: Mise nový domov ) 10x FOTO

Dnes večer další počin Terezy Pergnerové. Mise nový domov: Bojovník z dětského domova!

Mise nový domov a s ní i oblíbená moderátorka Tereza Pergnerová pokračuje už ve středu večer svojí pátou epizodou. Diváci mají možnost sledovat velmi silné příběhy lidí, s nimiž se osud nemazlil, a kteří se dostali na samé dno. Mise nový domov jim dává šanci na nový začátek. Tentokrát si celý tým bude muset poradit s daleko většími rekonstrukcemi domů i bytů, kde se skrývají rodinné tragédie. 

Ve středečním díle se divákům představí František Doskočil, malý zázrak v historii dětských domovů!  S dvaceti tisíci v kapse si dokázal najít skvělou práci, zařídit sirotčí důchod a z ušetřených peněz složit jistinu na hypotéku. Tři roky po odchodu z instituce má svůj byt! Snaží se jej dát do pořádku vlastními silami. Nadšení má dost, na nábytek mu ale nezbývá. 

O svou biologickou rodinu přišel František v deseti letech. Babička i maminka zemřely, táta se léčí z demence a alkoholismu v psychiatrické léčebně, proto skončil v dětském domově. Tam získal nové zázemí, ale především novou velkou rodinu. A i když teď, ve svých 24 letech, bydlí od dubna poprvé sám, tuto rodinu neztratil: přihlásila ho do Mise nový domov.  

Františkova rodina je velká a soudržná. V čele stojí vychovatel Ondřej, který už bere Františka jako součást své rodiny a on jej bere jako svého staršího bráchu. Nepojí je krevní pouto, ale hlavně František a jeho postoj k životu a k okolí. V dětském domově si všechny získal svou povahou, odhodlaností rvát se s osudem dítěte, vedle kterého ve spánku zemřela babička - jediná osoba, která se o něj starala. Bojoval s osudem dítěte alkoholiků, kteří se propili ke smrti a k demenci. Františkova druhá rodina sleduje, jak zodpovědně dnes přistoupil ke svému dospělému životu. A když viděli, že Františkovi nezbývají prostředky na rekonstrukci, rozhodli se pomoci. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

27. 11. 2019 14:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.