(Zdroj: TV Nova ) 4x FOTO

Do Ulice přichází nová postava. Václav Helšus vstoupí do života Daně Syslové

Zemřela mu manželka, po ní v jeho životě zůstalo prázdno a on se jen těžko vyrovnává se samotou i se stářím, jehož projevy cítí stále silněji. Býval kapacitou ve svém oboru, vyprojektoval náročné stavby, dnes má problém vzpomenout si na jméno vlastní vnučky. Taková je role Ing. Ladislava Pavláta, které se bravurně zhostil Václav Helšuš.

Ing. Ladislav Pavlát je prototypem vzdělaného a životem protřelého seniora, který po smrti manželky zůstal na život sám. V běžných životních situacích se bez ní občas cítí bezradný a nastupující Alzheimerova choroba mu životní situaci jenom zhoršuje. „Role Pavláta mě neustále překvapuje, zpočátku jsem si myslel, že se objeví jenom na chvilku, ale scénáristé mě svěřili do rukou mé kolegyně Dany Syslové, která mě velice pěkně zasvětila do tajů natáčení seriálu Ulice,“ říká Václav Helšus s tím, že natáčení nekonečného seriálu ho v mnohém překvapilo. „Musím přiznat, že jsem se zpočátku trochu bál řečí o továrně na sny, ale musím říct, že jsem se setkal se samými fajn a příjemnými umělci. Byl jsem také překvapen tím, že mi dávají téměř spoluautorskou volnost při řešení dialogů a to já mám na divadle i při natáčení hodně rád,“ pochvaluje si novou zkušenost Helšus. A jak se mu jeví jeho role, která se už dnes večer doslova připlete do cesty Amálii Peškové (Dana Syslová)? „Pavlát je moc prima člověk, osobnost, která ovšem ztratila životní naději a perspektivu. Je to bývalý stavitel mostů, který po smrti své ženy ztratil motivaci k životu. Bez pomoci paní Amálie by nejspíš skončil někde pod mostem,“ dodává herec, s jehož rolí se v Ulici otvírá téma života seniorů. 

Spolupráci s hereckým kolegou si pochvaluje i Dana Syslová. „Já jsem Vaška Helšuse znala, věděla jsem, že je to vynikající herec z libereckého divadla, ale nikdy jsme se při práci nepotkali. Až v poslední době hned dvakrát. Poprvé docela nedávno v Divadle Palace ve hře Stará dobrá kapela a shodou okolností o pár měsíců později i v Ulici. A jsem za to moc ráda. Ta moje Amálie to s ním ale bude mít těžké a bude muset projevit svatou trpělivost a diplomacii, protože Vlasta Pešek (Rudolf Hrušínský) z jejího pečovatelství bude naštvaný. Vlastně ji za to sama obdivuju,“ prozradila Dana Syslová. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 5. 2017 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.