(Zdroj: Herminapress.cz ) 23x FOTO

Dobrovolná, Kuchařová a Šmuková: Krása pro oči. Světová filmová muzika: Krása pro duši.

Nejlepší filmová hudba v podání světových mistrů zaplnila Rudolfinum. Na Galakoncert 4. ročníku benefičního festivalu Film Music Praque se mimo jiné sešly nejkrásnější tuzemské ženy – Miss ČR 1997 Terezie Dobrovolná a Miss World, Taťána Kuchařová.

Hudba byla symfonická, dramatická, lyrická, sentimentální, divoká, temná i prosvětlená. Český národní symfonický orchestr řídil James Shearman, dirigent, který má zkušenosti se symfonickými filmovými tělesy všech kontinentů. Své vlastní skladby dirigoval Španěl Fernando Velázquez (hudba k filmům Sirotčines či Nic nás nerozdělí).

Nejvíc diváky rozšoupl showman Harry Gregson-Williams, který psal hudbu k filmovým Shrekům, k Letopisům Narnie, Království nebeskému a desítkám dalších filmů. Na pódium vystoupil netradičně z hlediště, před orchestrem poklekl, aby si rozšněroval polobotky, shodil sako, vyhrnul si rukávy, přečetl česky fonetický pozdrav obecenstvu a dal se do dirigování – bez taktovky. Řídil Český národní symfonický orchestr, sopranistku Markétu Mátlovou a Kühnův smíšený sbor holýma rukama. Po svých skladbách, které obecenstvo ocenilo ovacemi ve stoje, odešel rovnou do baru ve foyer. Tam na něj během přestávky stála nekonečná fronta fanoušků. Někteří si přinesli k podpisům filmové plakáty. Celá ta filmově hudební nádhera udělala radost nejen platícím divákům, ale taky dětem z pěstounských rodin, které vybralo poradenské centrum pro rodinu a děti – Úsměv.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

24. 4. 2015 12:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.