Herečka Daniela Kolářová si připravila panenku na dražbu pro dětský fond UNICEF. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Dojatá herečka měla slzy na krajíčku: Panenka Daniely Kolářové má smutný příběh

Daniela Kolářová (69) letos patřila mezi ty, jejíž panenka bude vydražena pro dětský fond UNICEF. Herečka dorazila na tiskovou konferenci s panenkou, která měla nejsilnější příběh, herečka jej vyprávěla se slzami v očích.

„Nechtěla jsem dělat barbínku. Jsou ošklivé a prázdné, nemají duši. Spontánně mě napadl příběh téhle holčičky,“ říká Kolářová, kterou inspiroval příběh pákistánské školačky, bojovnice za lidská práva a nositelky Nobelovy ceny míru Malály Júsufzaj (18).

„Projevila nesmírnou odvahu a měla by být inspirací nám všem. Posílala v jejích deseti letech zprávy do BBC, když jí bombardovali oblast, kde žila. Posléze byla napadena a postřelena, naštěstí ji odvezli do nemocnice a ihned operovali. Dnes úspěšně studuje. Velice mnou zacloumalo, že nějací tupci napadnou malou holčičku kvůli náboženským důvodům,“ vysvětlila herečka, kterou tato kauza silně otřásla.

Kolářové s panenkou pomáhala vedoucí dámské krejčovny z vinohradského divadla, sama prý manuálně šikovná není. Manuálně šikovný není ani spisovatel Michal Viewegh (53), který panenku tentokrát nepřinesl.

„Má účast zde je dnes spíše symbolická, přišel jsem UNICEF podpořit jen formálně. Jak někteří víte, já se rozvádím a nejsem schopen ušít panenku sám,“ dodal na svoji obranu slavný spisovatel

Takový Josef Dvořák (42) se nebál přiznat, že jeho vede k dobrým skutkům právě manželka Jája. Hastrman, kterého se rozhodl vydražit místo panenky, byl totiž dárek právě od ní.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 11. 2015 09:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.