You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na český trailer k snímku Doktor Proktor a prdicí prášek. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Doktor Proktor a prdicí prášek: Rodinná komedie podle knihy Joa Nesbøho jde do kin!

Norský spisovatel Jo Nesbø (55) nepíše jen geniální detektivky pro dospělé, které se těší obrovskému čtenářskému zájmu po celé Evropě. Je také autorem série knížek pro děti s hlavní postavou ztřeštěného vynálezce profesora Proktora.

První ze série knížek Doktor Proktor a prdicí prášek (v originále Doktor Proktors prompepulver), podle níž natočil norský režisér Arild Fröhlich (43) rodinný film, si díky svým skvělým nápadům a nadčasovému humoru získala srdce malých i velkých čtenářů natolik, že během prvních dvou týdnů musel nakladatel udělat dotisk.

Hlavním hrdinou je ztřeštěný vynálezce Doktor Proktor, dívka Líza a klučina s ohnivými vlasy jménem Bulík. Ten se právě přistěhoval do čtvrti v Oslu, kde žije Proktor a Líza. Jakmile se mu podaří zjistit, že podivín doktor Proktor vynalezl opět něco šíleného, musí u toho být!

Poté, co v roli asistenta doktora Proktora zjistí, že jeho nejnovější vynález, prášek proti prdění, nefunguje, vnukne mu myšlenku, že by měl vynalézt prášek fungující přesně opačně. Uplatnění by našel třeba jako nejrychlejší cyklo pumpička na světě – jeden konec hadičky do kola, druhý do zadnice a kolo je napumpováno raz dva. Mohl by to být také super vysoušeč vlasů... Jenže o vynález mají zájem i nekalé živly, pan Trán a jeho vykutálení synáčci Truls a Trym.

Rodinná komedie Doktor Proktor a prdicí prášek vstupuje právě dnes do českých kin.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 11. 2015 14:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.