(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Doktorka Sandry Novákové je tak trochu asociál. Jaké má herečka zkušenosti z opravdové nemocnice?

Závěrečnou tečkou za letošním ročníkem soutěže Batist Nej sestřička byl křest kalendáře na rok 2020, kde se finalistky soutěže – zdravotní sestřičky, nechaly zvěčnit s hvězdami primáckého seriálu ze zdravotnického prostředí Modrý kód. V atraktivním prostředí seriálového ateliéru se sešli protagonisté tohoto oblíbeného pořadu, kdy symbolickým přípitkem kalendář poslali do světa.

„Kalendář jsem viděla už na finále Nej sestřičky 5. října v Náchodě. Na těch fotkách je vidět, že se sestřičky cítily ve zdravotnických ateliérech jako doma, jsou uvolněné a celý kalendář vyznívá hodně pozitivně. Mně se líbí. V Modrém kódu hraji sestřičku třetí sezónu a za ty roky mě lidé na ulici už poznávají, a to nemám hlavní roli. Je vidět, že diváci seriál sledují poctivě,“ uvedla herečka Bára Fišerová, která měla možnost se vzniku fotografií podílet.

Přestože je herečka Sandra Nováková v osobním životě nekonfliktní člověk, v Modrém kódu hraje lékařku s nesnesitelnou povahou. „Moje postava doktorky Saši, je tak trochu asociál. Nemá ráda lidi a je hodně nepříjemná. Osobně jsem zažila spoustu takových zdravotníků. Na druhou stranu, pokud nejsou dobře ohodnocení za práci, dělají přesčasy a mají práce nad hlavu, promítne se to na jejich náladě. Jsou to také jenom lidé. Mám mezi doktory spoustu kamarádů a vím, na co si stěžují. Třeba je hodně zatěžuje úředničina,“ uvedla Sandra Nováková, která působí v Modrém kódu od samého začátku natáčení. „Když jsme začínali, byli jsme v Motole na urgentním příjmu na exkurzi. Zrovna tam měli klid, takže jsme neviděli, jak fungují při plném provozu. O to víc jsme měli čas na teoretickou část. Všechno nám ukázali a předvedli. Například i místnost, kde se sprchují zanedbaní bezdomovci, když potřebují pomoc. To si vůbec člověk nedovede představit, jak je na urgentu těžká práce a co to všechno obnáší.“

Kalendář Batist Nej sestřičky pro rok 2020, který nafotil fotograf Jiří Herman ml., si herci Modrého kódu mohli odnést také domů. A na oplátku, vítězná sestřička soutěže Batist Nej sestřička 2019 Kateřina Křenková z Ústřední nemocnice Praha vymění svoje pracoviště za atraktivní prostředí urgentu rubavské nemocnice a zahraje si v seriálu Modrý kód.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

 

   

8. 11. 2019 09:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.